Zakończenie Europejskich Dni Dziedzictwa “przy Baszcie”

W minioną sobotę odbyło się zakończenie Europejskich Dni Dziedzictwa przy Baszcie Dorotce. Jak często bywa - jedno się kończy, a drugie zaczyna. Koniec EDD był jednocześnie otwarciem cyklu „Symbole Legend Kaliskich”.

Symbolem sobotniego spotkania były dzwonki, które nawiązują do legendy „Ręce Anny”. Dzwonki w różnej formie towarzyszyły uczestnikom wydarzenia przez całe popołudnie. Począwszy od niezwykłej kolekcji Anny Pabisiak, składającej się z 400 dzwonków. Wystawę można obejrzeć do 30 września w dzwonnicy Sanktuarium Św. Józefa. Przygotowano także plastyczne warsztaty dla dzieci, koncert i próbę bicia rekordu. W sobotę pod Basztą rozbrzmiało 75 dzwonków. Żeby ubiegać się o udział w oficjalnej próbie bicia rekordu Polski potrzeba 100 dzwonków, więc dużo nie brakowało. Zespół folklorystyczny „Calisia” trzykrotnie dał pokaz tańców średniowiecznych. W średniowiecznym klimacie utrzymywała również grupa ze Stowarzyszenia Bractwa Rycerskiego Ziemi Kaliskiej. Były pokazy walk rycerskich i łucznictwa, a na koniec dla wytrwałych pasowanie na rycerza. Atmosferę minionej epoki przywołał również Piotr Nadolski, który opowiedział o pracy z ptakami drapieżnymi. Niegdyś te ptaki często wykorzystywano do polowań, choć i współcześnie tradycja ta nie wygasła. Największe emocje wzbudziły żywe ptaki, które każdy mógł na specjalnej rękawicy wziąć na rękę, przyjrzeć się z bliska i zrobić z nimi pamiątkowe zdjęcie. Stowarzyszenie Stacja Inspiracja prowadziło gry i zabawy, a także quiz historyczny z nagrodami.

Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter