Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

„Zielony kadr”, czyli konkurs na proekologiczny film

Miasto Kalisz jak co roku organizuje konkursy o tematyce ekologicznej skierowane do uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych. W tym roku Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska wspólnie z Wydziałem Edukacji postawił za cel samodzielne lub w grupie (maksymalnie 3 osoby) nakręcenie materiału filmowego.

Motywem przewodnim filmów były dwa zagadnienia: promowanie racjonalnej gospodarki odpadów – segregacja odpadów oraz promowanie oszczędzania wody, walka ze smogiem, wykorzystanie odnawialnych źródeł energii – klimat i środowisko. Konkurs miał na celu podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców, szerzenie konieczności segregacji odpadów i powtórnego ich wykorzystania, poznanie zasad postępowania z odpadami, przybliżenie wiedzy na temat naturalnych zasobów wodnych, zrozumienie konieczności zwiększenia udziału energii ze źródeł odnawialnych  i walki ze smogiem, kształtowanie poczucia odpowiedzialności za środowisko.

Do konkursu zgłosiło się 10 kaliskich szkół, a razem zgłoszono 12 spotów. W pierwszym etapie konkursu komisja konkursowa wybrała po 3 spoty z każdej kategorii, które w ocenie komisji uzyskały największą liczbę punktów. W drugim etapie laureaci konkursu zostaną wybrani przez internautów.

Organizatorzy zapraszają do głosowania na zwycięski SPOT – ZIELONY KADR. Głosowanie zakończy się 18 listopada o godzinie 12:00. O kolejnych miejscach decydować będzie liczba lajków pod filmami udostępnionymi na miejskiej stronie na portalu You tube. Poszczególne filmy dostępne są na stronie miasta.

Konkurs organizowany jest w ramach przedsięwzięcia „Eko Kalisz” – edukacja ekologiczna mieszkańców Kalisza, poprzez realizację konkursów”, współfinansowanego przez WFOŚiGW w Poznaniu.

Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze