Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Złamał dwa zakazy sądowe

Okazuje się, że cofnięte uprawnienie do kierowania pojazdami oraz dwa sądowe zakazy, to dla niektórych osób niewystarczający powód, aby nie wsiadać za kierownicę. Decyzje sądu kompletnie zignorował 23-letni kierowca volkswagena zatrzymany do kontroli przez policjantów z drogówki. O tym jakie konsekwencje poniesie mężczyzna, już wkrótce zdecyduje sąd.

Policjanci z Wydziału Prewencji i Profilaktyki Społecznej zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę osobowego volkswagena. W tkacie kontroli okazało się, że 23-latek nie powinien w ogóle wsiadać za kierownicę. Kaliszanin ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. Dodatkowo na koncie mężczyzny są aktywne dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów. Policjanci sporządzili z kontroli drogowej dokumentację, która wkrótce zostanie przekazana do sądu. A kierowca poniesie konsekwencje swojego nieodpowiedzialnego zachowania.

Zakaz prowadzenia pojazdów jest środkiem karnym. Sąd orzeka go wobec osób, które złamały prawo w zakresie bezpieczeństwa komunikacyjnego, czyli za spowodowanie wypadku drogowego, katastrofy w ruchu drogowym, bezpośredniego narażenia na niebezpieczeństwa, a najczęściej za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego. Gdy sprawca przestępstwa, czy wykroczenia narusza orzeczony zakaz, popełnia przestępstwo wynikające z artykułu 244 Kodeksu karnego.

Przypomnijmy też, że w 2017 roku weszły w życie przepisy, które zaostrzyły kary za niektóre przestępstwa i wykroczenia drogowe. Jednym z nich było podniesienie wymiaru kary dla osób, łamiących sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Zgodnie z wprowadzonymi ponad sześć lat temu regulacjami, jeśli podczas kontroli drogowej policjanci ujawnią taki przypadek, lekkomyślny kierowca może zostać skazany nawet na pięć lat więzienia. Ponadto obowiązkowo zostanie orzeczony w stosunku do niego przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów od roku do nawet 15 lat.

Źródło: Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze