baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM
reklama-SWWS

Złamał sądowy zakaz zbliżania się. Grozi mu do 5 lat więzienia

5 lat pozbawienia wolności grozi 44-letniemu mieszkańcowi Kalisza. Mężczyzna pomimo nałożonego na niego przez sąd zakazu zbliżania się do członków rodziny, nie stosował się do tego obowiązku oraz groził im. Nie ma przyzwolenia na tego tupu zachowania! Policjanci zatrzymali mężczyznę, a sąd zastosował w stosunku do niego środek karny w postaci tymczasowego aresztowania.

44-letniego kaliszanina obowiązywał zakaz zbliżania się do członków najbliższej rodziny oraz zakaz kontaktowania się z nimi w jakiejkolwiek formie. Decyzja sądu była konsekwencją wcześniejszego agresywnego i niezgodnego z prawem zachowania mężczyzny. Obowiązek ten miał zapewnić tym osobom bezpieczeństwo i izolację od agresora.

Jednak 44-latek świadomie, aż trzykrotnie zlekceważył sądowy zakaz i próbował dostać się do mieszkania bliskich. Ponadto podczas ostatniej z prób dostania się do mieszkania, groził jednemu z członków rodziny pozbawieniem życia. Ostatecznie 44-latek został przez policjantów zatrzymany. Usłyszał trzy zarzuty za złamanie sądowego zakazu i groźby. Mężczyzna dopuścili się czynu w warunkach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa,

Złamanie sądowych zakazów to poważne przestępstwo, nie ma przyzwolenia na takie zachowania. Kto nie stosuje się do zakazu musi liczyć się z dotkliwymi konsekwencjami – m.in. karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

44-latek decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

źródło: KMP Kalisz, fot.: archiwum

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze