Zmarł Gustaw Elbl

Był kaliszaninem, członkiem honorowym i współzałożycielem Stowarzyszenia im. Haliny Sutarzewicz, prezesem Koła Absolwentów Szkół Ekonomicznych w Kaliszu oraz jednym ze współorganizatorów Światowego Zlotu Wychowanków Kaliskich Szkół Średnich w latach 2000 i 2010.

Gustaw Elbl (1932˗2021) ˗ absolwent szkół ekonomicznych w Kaliszu-Technikum Finansowego oraz Wydziału Prawa UAM w Poznaniu. Pełnił funkcje dyrektora kilku zakładów pracy w naszym mieście. W latach szkolnych działał jako harcerz. Był postrzegany przez przyjaciół jako niezawodny kolega i przyjaciel oraz organizator wspólnych poczynań. Wieloletni działacz Towarzystwa Miłośników Kalisza, prezes Koła Absolwentów Szkół Ekonomicznych w Kaliszu oraz jeden ze współorganizatorów Światowego Zlotu Wychowanków Kaliskich Szkół Średnich w latach 2000 i 2010. Prezesował Klubowi Żołnierzy Rezerwy, których działalność przedstawił w publikacji „Od Koła do…”. Gromadził notatki i zapiski kronikarskie, dzięki którym ocalił wspomnienia o wielu zasłużonych kaliszanach, faktach z życia szkolnego, życia miasta i kraju. Autor książki wyróżnionej w 1999 roku w konkursie ogólnopolskim „Moja PRL. Fakty, myśli, skojarzenia”. Współpracował z Archiwum Państwowym w Kaliszu.

Był uczniem Haliny Sutarzewicz i członkiem byłego Koła Terenowego Towarzystwa im. Marii Konopnickiej w Kaliszu. Przez ostatnich 20 lat działał w Stowarzyszeniu im. Haliny Sutarzewicz, którego był współzałożycielem-członkiem Komitetu Założycielskiego i działaczem, a od roku 2010 Członkiem Honorowym Stowarzyszenia. Zmarł 24 kwietnia 2021 roku.

Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze