Zmiany w refundacji ogrzewania

30 czerwca traci ważność dotychczas obowiązująca uchwała, na podstawie której refundowane były wydatki ponoszone na zmianę ogrzewania z węglowego na ekologiczne: gazowe, elektryczne, olejowe, pompa ciepła, z miejskiego systemu ciepłowniczego.

1 lipca wchodzi w życie Uchwała nr XXXVII/549/2021 Rady Miasta Kalisza z 26 marca 2021 r. w sprawie określenia zasad udzielania dotacji celowej na dofinansowanie kosztów inwestycji proekologicznych realizowanych przez podmioty niezaliczone do sektora finansów publicznych oraz jednostki sektora finansów publicznych będące gminnymi lub powiatowymi osobami prawnymi. Co się zmieni?

Aby ubiegać się o dotację na podstawie nowej uchwały w 2021 roku, należy złożyć wniosek w terminie od 1 lipca do 31 sierpnia w Urzędzie Miasta Kalisza, w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska. Dopiero po zawarciu umowy dotacji z Prezydentem Miasta Kalisza, beneficjent może rozpocząć inwestycję polegającą na wymianie starych źródeł ogrzewania na nowe, a tym samym dokumentować wydatki ponoszone na ten cel.

Treść uchwały

Od 2022 roku będą obowiązywały dwa terminy przyjmowania wniosków:
I termin – od 2 stycznia do 31 marca danego roku budżetowego;
II termin – od 1 lipca do 31 lipca danego roku budżetowego.

Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze