Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Znamy zwyciężczynię Plebiscytu na Kaliszankę Roku 2023

W Państwowej Szkole Muzycznej w Kaliszu odbyła się Gala Plebiscytu Kaliszanka Roku organizowana niezmiennie od 2022 roku przez Kaliską Radę Kobiet. Spośród nominowanych kobiet laureatką została Marta Walczykiewicz – polska kajakarka. 

Kaliska Rada Kobiet organizując Plebiscyt chce upowszechniać poczynania Kaliszanek, by stawały się one przykładem dla innych. Nominowane zostają kobiety, które szczególnie wyróżniają się swoją aktywnością, działaniami na rzecz różnych środowisk, promują kulturę czy edukują. 

Marta Walczykiewicz jest polską kajakarką, wielokrotną medalistką mistrzostw świata i Europy, wicemistrzynią olimpijską. To właśnie Ona wybrana została Kaliszanką roku 2023. Tę decyzję podjęło jury, w którego składzie znalazły się m.in członkinie Kaliskiej Rady Kobiet oraz prezydent Krystian Kinastowski.

„Ta nagroda jest dla mnie szczególnie ważna. Odbieram ją osobiście jako uhonorowanie mojej dotychczasowej kariery, całych 27 lat, które spędziłam tutaj w Kaliszu, pływając na rzece Prośnie. Mam nadzieję, że dostarczyłam Wam wielu emocji. To zawsze było dla mnie ważne. Fajnie, że byliście ze mną zawsze, nie tylko kiedy wygrywałam. Za to dziękuję i obiecuję, że postaram się tych emocji dostarczyć wam jeszcze więcej” 

W tym roku wśród nominowanych znalazły się również:

Czesława Krymarys, Ewa Witczak, Aleksandra Wierzbowska, Małgorzata Błaszczyk, Vanessa Kujawiak, Agnieszka Świderska, Sylwia Baranowska, Edyta Marciniak, Agnieszka Świderska, Marta Goździelewska.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze