baner_AK
reklama-SWWS
baner_AK

Znów to zrobiła! Julia Maik sportowcem roku 2022 w Kaliszu!

W restauracji „Aljo” odbywa się ceremonia uroczystego wręczenia nagród i wyróżnień dla sportowców za ich osiągnięcia w 2022, która jest sportowym podsumowaniem zeszłego roku. Uhonorowanych zostało 4 trenerów oraz 11 sportowców, a wśród nich na pierwszym miejscu znalazła się Julia Maik.

„Podsumowanie Roku Sportowego” to zawsze okazja nie tylko do wręczenia wspomnianych nagród dla sportowców, ale także uznania zasług ich trenerów czy działaczy kaliskich klubów. Nie inaczej jest i w tym roku. Wnioski o nagrody za osiągnięte wyniki we współzawodnictwie międzynarodowym i krajowym w roku 2022 złożyło 16 podmiotów, a w tym: 1 – radni Rady Miasta Kalisza, 1 – Rada Osiedla Rajsków, 14 – kluby sportowe. Łączna lista kandydatów obejmowała 3 osoby wyróżniające się osiągnięciami w działalności sportowej, 13 trenerów oraz 53 zawodników. Komisja ds. nagród sportowych z wiceprezydentem Grzegorzem Kulawinkiem na czele obradowała 13 lutego, a w jej składzie znaleźli się przedstawiciele urzędu miejskiego, a także lokalnych mediów.

Komisja zdecydowała, że sportowcem roku 2022 jest Julia Maik i doceniła m. in. 6. miejsce w sztafecie 4×100 m stylem zmiennym na Mistrzostwach Europy w Rzymie oraz rekord Polski na tym dystansie, a także 1. miejsce w głównych Mistrzostwach Polski Seniorów na 100 m stylem motylkowym (młodzieżowiec), 2. miejsce w głównych Mistrzostwach Polski Seniorów na 100 m stylem motylkowym (senior) oraz 3. miejsce w głównych Mistrzostwach Polski Seniorów na 50 m stylem motylkowym (młodzieżowiec).

Drużyną roku 2022 uhonorowano KKS Kalisz, który w środę mistrzowsko pokonał Śląsk Wrocław 3:0. „Kakaesiacy” już na początku kwietnia zmierzą się w półfinale Fortuna Pucharu Polski z Legią Warszawa.


Wśród nagrodzonych na tegorocznej ceremonii znaleźli się:

Sportowcy:

 1. Julia Maik (pływanie)
 2. Patryk Goszczurny (kolarstwo)
 3. Marta Walczykiewicz (kajakarstwo)
 4. Sebastian Kusz (boks)
 5. Paulina Tomaszewska (lekkoatletyka)
 6. Maria Rudowicz (żeglarstwo)
 7. Ewa Barwińska (szachy)
 8. Nikola Kaczmarek (kickboxing, boks)
 9. Alicja Piec (pływanie)
 10. Izabela Lemańczyk (siatkówka)
 11. Nestor Jesus Gordillo Benitez (piłka nożna)

Trenerzy:

 • Paweł Wiśniewski (trener UKS przy SP 12)
 • Jacek Kasprzak (trener KTK Kalisz)
 • Bartosz Tarachulski (trener KKS Kalisz 1925 Kalisz)
 • Dominik Grudziński (trener KS Włókniarz 1925 Kalisz)

Działacze sportowi:

 • Błażej Wojtyła (prezes Energa MKS Kalisz)
 • Robert Trzęsała (prezes KKS Kalisz 1925 Kalisz)

Dodatkowo przyznano w tym roku również wyróżnienie dla Oliwii Budy, Leny Adamczyk, Amelii Zagwojskiej, Amelii Musielak oraz Julii Talar z Uczniowskiego Klubu Sportowego „17” Kalisz za ich 1. miejsce w Ogólnopolskich Mistrzostwach w mini piłce siatkowej o puchar Kinder Joy, a także 1. miejsce w Wojewódzkich Mistrzostwach w mini piłce siatkowej o puchar Kinder Joy.

Fot.: K. Łużyński

Najchętniej czytane w zeszłym tygodniu!

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze