Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Zwierzęta z Charkowa bezpieczne w Kaliszu

Z inicjatywy wiceprezydenta Grzegorza Kulawinka, kaliskie schronisko przyjęło bezdomne zwierzęta ze schroniska w Charkowie na Ukrainie. Pierwsze z nich dotarły do Kalisza w sobotę rano, kolejne w niedzielę około godziny 9

W piątek w Przemyślu zostało przekazanych pracownikom i wolontariuszom kaliskiego schroniska dla zwierząt 15 kotów i 15 psów ze schroniska w Charkowie na Ukrainie. Zwierzęta zostały dostarczone na granicę przez ukraińskich wolontariuszy. Przez granicę przewiozła je niemiecka fundacja prozwierzęca PETA Germany. Część zwierząt znalazła schronienie w kaliskiej placówce, a reszta pojedzie m.in. do Niemiec.

Biuro Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt przekazuje, że to jeszcze nie jest koniec. „Działamy dalej. Ponownie zostaliśmy poproszeni o pomoc i nie odmówiliśmy. Dzisiejsze działania nadzoruje Grzegorz Kulawinek osobiście”. Wiceprezydent podkreśla, iż „nie ma rzeczy niemożliwych” – udał się na całonocną wyprawę, by dostarczyć do Kalisza koty, które przebywały na terenie Ukrainy. Zgodnie z tymi zapewnieniami w niedzielę do kaliskiego schroniska około godziny 9 miały trafić Charkowskie koty. 

„Wojna to przede wszystkim cierpienie ogromnej rzeszy bezbronnych ludzi. Giną i cierpią jednak także zwierzęta. Nie pozostaniemy obojętni na ich los. Dlatego razem z Prezydentem Kalisza Krystianem Kinastowskim podjęliśmy decyzję o przyjęciu z Ukrainy psów i kotów do kaliskiego schroniska. Dziękuję Kierownikowi Schroniska Jackowi Kołacie za pomoc i gotowość” – poinformował wiceprezydent Grzegorz Kulawinek.

Jeśli Ty też chcesz pomóc czworonożnym przyjaciołom SPRAWDŹ w jaki sposób możesz to zrobić.

 

Źródło: Biuro Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt – Urząd Miasta Kalisza, Grzegorz Kulawinek, FP Kalisz. Dopisz swoją historię.
Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze