baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM
reklama-SWWS

Życzenia z okazji Dnia Niepodległości Ukrainy

Miasto Kalisz już ponad trzydzieści lat współpracuje z Kamieńcem Podolskim w Ukrainie. Dzisiaj z okazji Dnia Niepodległości Ukrainy prezydent Krystian Kinastowski skierował życzenia do Mykhailo Positko, burmistrza naszego miasta partnerskiego.

Przez ponad trzy dekady zrealizowaliśmy wspólne projekty, a delegacje obu miast kilkukrotnie miały okazję się spotkać i podzielić doświadczeniami. Dzięki hojności mieszkańców i przy wsparciu partnerów międzynarodowych, Kalisz mógł zapewnić Kamieńcowi Podolskiemu pomoc humanitarną w dobie rosyjskiej agresji.

Zapraszamy do zapoznania się z treścią listu prezydenta Krystiana Kinastowskiego.

Kalisz, 24.08.2023

Pan Mykhailo Positko
Burmistrz Kamieńca Podolskiego


Szanowny Panie Burmistrzu,

dziś świętowany jest Dzień Niepodległości Ukrainy. W imieniu zarówno moim, jak i władz i społeczności Miasta Kalisza składam Panu, naszym partnerom w Kamieńcu Podolskim i całemu narodowi ukraińskiemu życzenia pokoju i dobrobytu w suwerennym państwie ukraińskim.

Jako Polacy i kaliszanie wiemy dobrze, że wolność i niezależność to wartości, które trzeba celebrować i które muszą być pielęgnowane. Dziś, tak jak 32 lata temu, naród ukraiński pokazuje, że jego duch żąda wolności i niezłomnie wznosi się ponad przeciwności stawiane na jego drodze. Pamiętajmy więc o tych, którzy bronią i dyplomacją walczyli i wciąż walczą o prawo do spokojnego życia, nie ulegając naciskom tyranii.

W dniu Waszego święta patrzymy z podziwem ile osiągnęła niepodległa Ukraina i jesteśmy dumni z partnerstwa, które udało nam się nawiązać – świat może się wiele nauczyć od Ukraińców, tak jak Kalisz wiele zyskuje przez swoją współpracę
z Kamieńcem Podolskim.

Mam nadzieję, że w nadchodzących miesiącach i latach więź między naszymi miastami jeszcze bardziej się zacieśni, a pokój dla Ukrainy stanie się faktem.

Z wyrazami szacunku

Krystian Kinastowski
Prezydent Miasta Kalisza

Źródło: UM Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze