Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

50 kilometrów Prosny wysprzątane!

Wypożyczalnie kajaków, samorządy gminne, ochotnicze straże pożarne, lokalne stowarzyszenia, związki i ponad 60 osób. Wszyscy wymienieni uczestniczyli w sobotniej akcji „Sprzątanie rzeki Prosny”.

Pięć ekip i pięć punktów. Tyle drużyn wyruszyło z Grabowa nad Prosną, Kanii, Przystajni, Wielowsi oraz Sławina, aby wspólnymi siłami posprzątać około 50 kilometrowy fragment Prosny. Właściciele wypożyczalni, którzy udostępnili sprzęt, brali także czynny udział w akcji. D0 zadań strażaków było zabezpieczanie akcji, udrożnienie rzeki z łódek, wykorzystywali specjalistyczny sprzęt do torowania rzeki oraz pomagali w sprzątaniu z kajaków. 

Akcja miała za zadanie zwrócenie uwagi na ochronę środowiska, ekologię, promocję rekreacji na świeżym powietrzu oraz turystycznych szlaków wodnych. 

„Bardzo się cieszę, że tak wiele osób, firm, strażaków ochotników i instytucji zaangażowało się w akcję. Razem, wspólnymi siłami zrobiliśmy coś dobrego. A pracy na rzece było sporo. Jej efektem jest kilkadziesiąt worków śmieci, zebrane butelki, puszki, reklamówki, plastikowe krzesło a nawet opony. Współpracując posprzątaliśmy bardzo długi – bo prawie 50-cio kilometrowy odcinek rzeki i jej brzegów. Piękna pogoda i wspaniałe okoliczności przyrody sprzyjały sprzątaniu, był to miło i pożytecznie spędzony czas. Zachęcam wszystkich do spływów po naszej pięknej Prośnie, to świetny sposób na obcowanie z przyrodą. Korzystając z dóbr pamiętajmy, aby zabierać śmieci ze sobą lub pozostawiać w wyznaczonych do tego miejscach. Nie ma naszej zgody na zaśmiecanie, szanujmy przyrodę i siebie nawzajem”.

– powiedział Krzysztof Nosal, Starosta Kaliski

Specjalne podziękowania podczas wydarzenia wręczyli Starosta Kaliski Krzysztof Nosal, Prezydent Miasta Kalisza Krystian Kinastowski, Wójt Gminy Sieroszewice Anatol Piaskowski oraz Przewodniczący Rady Powiatu Kaliskiego Jan Adam Kłysz.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Kaliszu

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze