Wyścig po fotel wójta Żelazkowa nabiera tempa – kandydatką A. Łuczak

Radna powiatu kaliskiego z ramienia Koalicji Obywatelskiej - Alicja Łuczak ogłosiła na swoich profilach w mediach społecznościowych, że zamierza kandydować w wyborach na wójta Żelazkowa. To pierwsza oficjalna kandydatka na wójta, choć nieoficjalnie mówi się również o kilku innych nazwiskach. Wyniki poznamy 10 lipca.

Jeszcze nie tak dawno temu wspominaliśmy o Michale Kraszkiewiczu, który miałby – na razie nieoficjalnie – chcieć starać się o stanowisko wójta Żelazkowa. Jeśli te informacje się potwierdzą, to przeciwniczką będzie Alicja Łuczak, która dziś oficjalnie potwierdziła swój start w wyborach. “Tak! Tak! Startuję! #GminaŻelazków Podjęłam decyzję. Znam życie – będę dobrym Wójtem” – pisze w poście na swoim profilu radna Łuczak. Alicja Łuczak to również jedna z osób dotychczas najmocniej krytykujących działania byłego już wójta – Sylwiusza Jakubowskiego, o czym pisaliśmy m.in. tutaj i tutaj.

Przypomnijmy – jak tłumaczyła komisarz wyborcza Anna Zofia Krysicka – w związku z uprawomocnieniem się wyroku Sądu Rejonowego w Kaliszu, wygasł mandat dotychczasowego wójta Gminy Żelazków – Sylwiusza Jakubowskiego. Wątpliwości w sprawie budzi termin, w jakim pozbawiono Jakubowskiego fotelu wójta, bowiem wyrok uprawomocnił się 1,5 roku wcześniej – 24 grudnia 2020. Skąd tak długa zwłoka tym bardziej, że prezes Sądu Rejonowego w Kaliszu i kaliski Komisarz Wyborczy to jedna i ta sama osoba? Jak dowiedziała się Polska Agencja Prasowa, sprawą zajęło się już Ministerstwo Sprawiedliwości. Minione półtora roku sprawowania władzy przez poprzedniego wójta nie wlicza się do limitu dwukadencyjności, dlatego w przypadku sukcesu wyborczego nowy wójt będzie mógł jeszcze kandydować w wyborach w 2023 i 2028 roku. 

Alicja Łuczak urodziła się 17 czerwca 1961 roku. Ukończyła filologię rosyjską na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i jest też absolwentką Kaliskiej Akademii Trenerów Oświaty. W wyborach parlamentarnych w 2015 r. bez powodzenia ubiegała się o mandat posła z ramienia Platformy Obywatelskiej, a w wyborach samorządowych w 2018 r. zdobyła mandat radnej powiatu kaliskiego.


Fot.: arch.

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Zobacz także

Co tam się działo! Adam Balski starł się z chorwackim potworem!

21 maja 2022

Co się działo tej sobotniej nocy w Londynie! Najlepsze thrillery...

czytaj więcej»

Turystyka na dwóch kołach. Rowerem przez Ostrów Wielkopolski

21 maja 2022

Wiosna zaskoczyła w tym roku wyjątkowo ładną i ciepłą pogodą....

czytaj więcej»

Drugi etap obchodów stulecia kaliskiej Prosny

21 maja 2022

W niedzielę 22 maja odbędą się obchody stulecia Prosny 1922...

czytaj więcej»

Plenerowa Impreza Rodzinna

21 maja 2022

Od 12:00 do 21:30 na placu przy Centrum Kultury i...

czytaj więcej»

Za tydzień rodzinny rajd rowerowy

21 maja 2022

Stowarzyszenie Aglomeracja Kalisko-Ostrowska oraz Miasto Kalisz zapraszają do wzięcia udziału...

czytaj więcej»

ZSP w Kaliszu z klasami patronackimi Klastra Lotniczego

21 maja 2022

19 maja 2022 roku uroczyście został podpisany aneks dot. współpracy...

czytaj więcej»