Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Brzeziny w centrum politycznej uwagi

Zdecydowana większość mieszkańców naszego regionu niedzielę 21 kwietnia będzie mogła spędzić odpoczywając od spraw publicznych. Inaczej będzie jednak w przypadku mieszkańców Gminy Brzeziny w powiecie kaliskim oraz sąsiadującej z Kaliszem Gminy Gołuchów w powiecie pleszewskim. Tam czeka nas powtórka wyborczego starcia w II turze. Dziś skupmy się na opisaniu sytuacji w Brzezinach.

Szalenie ciekawie wygląda rywalizacja w Gminie Brzeziny. Urzędujący wójt Marek Cieślarczyk, startujący z komitetu „Samorządne Brzeziny” Marka Cieślarczyka zmierzy się z Robertem Marszałkiem, obecnym radnym powiatowym, wybrany z list Lewica Razem dla Powiatu, który kieruje w Brzezinach Urzędem Stanu Cywilnego. W pierwszej turze Cieślarczyk dostał 1327 głosów (44,28%) co dało mu 126 głosów przewagi na konkurentem, na którego oddano 40,07% ważnych głosów. Marszałek może jednak liczyć najpewniej na większą liczbę głosów oddanych na trzeciego w stawce Krzysztofa Niedźwiedzkiego, który zdobył łącznie 469 głosów (15,65%). Cieślarczyk przed ponad pięcioma laty pokonał właśnie Niedźwiedzkiego, który po wielu latach musiał ustąpić z fotelu wójta Brzezin. Wiele wskazuje, więc na to że o ostatecznym wyniku głosowania mogą zdecydować pojedyncze głosy.

Ciekawa jest też sytuacja w gminnej radzie. Komitet związany z wójtem ma siedmiu radnych, komitet Marszałka trzech, podobnie jak komitet Trzeciej Drogi. Wydaje się, że dwa ostatnie komitety będą ze sobą współpracować w radzie. Języczkiem uwagi może być komitet Pawła Zmyślonego, który zdobył dwa mandaty i zapewne będzie tworzył koalicję z tymi ugrupowaniami, z których wywodzi się będzie przyszły wójt. Pamiętać trzeba, że dotychczas Marek Cieślarczyk rządził w warunkach trudnej kohabitacji, mając większość rady przeciwko sobie. Dziś mu raczej taki scenariusz nie grozi, jednak wpierw musi wygrać wybory 21 kwietnia.

Gmina Brzeziny organizuje debatę dla mieszkańców w sobotę o godzinie 19.00. Weźmie w niej udział Wójt Cieślarczyk, nie jest jeszcze znana decyzja Roberta Marszałka. Debatę planuje także w przyszłym tygodniu zorganizować „Latarnik Kaliski” jesteśmy w kontakcie ze sztabami obu kandydatów.  

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
20 komentarzy
Starsze
Najnowsze Najczęściej oceniane
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze
Alicja

Jako mieszkanka tej gminy życzę zarówno obecnemu Wójtowi jak i nowemu kandydatowi wygranej ale sprawiedliwej. Obserwując to co teraz się dzieje jestem zmartwiona, bowiem jest niemal pewne, że jeśli wygra Pan Marszałek to wróci stara ekipa w postaci pana Niedźwiedzkiego, czy Słodowego. Pan Krzysztof Niedźwiedzki ujawnił się bardzo pisząc, że on już wygrał, bo jest II tura. Pan Marszałek jest wspaniałym człowiekiem, jednak jest to tylko marionetka starej gwardii, która pcha się tylnymi drzwiami, i która nie kryje się w swoich zamiarach. Gmina będzie sterowana zza pleców niestety…

Ania

Szanuję obu Panów, jednak w mojej ocenie obecny wójt ma lepsze cechy dla włodarza. Jest asertywny, nie daje się manipulować, ma swoje zdanie i twardo stąpa po ziemi. Niektórym taka postawa może się nie podobać, ale uważam, że to właśnie dlatego przez ostatnie 5 lat mieliśmy dobrego gospodarza i wiele udało się zdziałać. Pozdrawiam

Hubert

Kadencja Pana Marka Cieślarczyka jest doskonałym dowodem na to jak bardzo ten człowiek nie podoba się systemowym kolesiom, bo skończyło się rozprzedawanie gminy, kumoterstwo, napełnianie własnych brzuchów i realizowanie interesów prywatnych, a nie mieszkańców. Te ostatnie 5 lat obecny wójt miał bardzo trudne z powodu radnych, którzy tworzyli układ z poprzednikiem tj. Krzysztofem Niedzwiedzkim. Obecne parcie na Pana Marszałka przez pana Niedźwiedzkiego i Słodowego mówi więcej niż jakiekolwiek słowa. Jako mieszkaniec mam dość tego kolesiostwa, gdzie zatrudniani są koledzy i koleżanki, a nie osoby kompetentne, gdzie rozprzedaje się działki sobie nawzajem. To musiało się wreszcie skończyć, a dokonał tego właśnie obecny wójt Cieslarczyk. Skowyt popleczników poprzednich Panów jest donośny, bo odcięto im możliwości załatwiania spraw „pod stołem” i poza oczami mieszkańców.
Szkoda, że Pan Marszałek dał się wciagnąć w tą chorą i ustawioną grę przez starą ekipę, która zapomniała, że to mieszkańcy tworzą gminę, a nie „nadludzie” że stołków.

Ostatnio edytowany 1 miesiąc temu przez Hubert
Pomocna dłoń i Zuzanna wolna fejkowe konta

Pan Marek cieślarczyk jak startował na wójta obiecywał że odchudzi gminę z etatów. A tutaj okazało się że w gminie przybywa etatów, podobno nie lubi kolesiostwa a na kierowniczkę GOPS wsadził swoją chrześniczke która niema zielonego pojęcia o tej pracy. Przy okazji zmuszając byłą kierownik do odejścia. Chwali się inwestycjami i pieniędzmi które pozyskał ale wszystko jest finansowane i wymagane przez Unię europejską. Nie wspominając o inflacji i projektach unijnych których jest o wiele więcej niż za innych kadencji. Teraz walczy o oświatę a zamyka szkoły choć jak sam przysięgał żadnej szkoły nigdy nie zamknie. Jedno mówi prosto w oczy a za plecami obrót o ,180 stopni. Pozdrawiam zawiedziony wyborca.

Marek

Obecny wójt działała na zasadzie haków i pomówień , jednym z takich przykładów to publiczne przeprosiny byłego dyrektora szkoły w Aleksandrii
gdzie sąd uznał że naruszył jego dobra osobiste . To niezealzowane swoje obietnice wyborcze np. blokowany przez 3 lata fundusz sołecki czy połączenie stawów w jedno kąpielisko itd.

Adam

Obaj kandydaci w kampanii wyborczej zachowują się z klasą. Szkoda, że jej brakuje ich zwolennikom, którzy obrzucają się błotem. Wstyd czytać od tamtego poniedziałku komentarze pod postami na fb obu kandydatów

Ktoś

Obecny Pan Wójt zaczął nagle zgrywać anioła.Przez ostatnie trzy lata wiecznie robił wszędzie awantury.Zastanawia mnie dlaczego nie ma podanej informacji ile nas jako mieszkańców kosztowały sprawy sądowe które zakładał bądź jemu zostały zakładane i przegrywał.Przykladem są przeprosiny Pana Dyrektora Rygasa w sali OSP Aleksandria w wigilię jeśli dobrze pamiętam dwa lata temu.A kolejna sprawa założona przez Przewodniczącego Rady Gminy jest w toku a wyrok ma być ogłoszony pod koniec maja.Prosze przemyśleć dobrze na kogo oddają państwo swój głos.Zmiana na stanowisku Wòjta kończy awantury w naszej gminie!

Ewelina

Jako mieszkanka wsi, w której mieszka były pan przewodniczący rady
( Sylwester N). mogę jedynie powiedzieć, że ten pan, gdy wyszły na jaw jego próby zagrabienia wiejskich działek ( jako mieszkańcy uratowaliśmy sytuację wspólnym oporem w postaci petycji) i pieniędzmi, które otrzymał z urzędu marszałkowskiego na organizację festynu, który się nie odbył w odwecie złożył pozew do sądu jako, że pan Cieślarczyk zniszczył jego dobre imię. A tak naprawdę pan przewodniczący rady swoim działaniem przekreślił swoją karierę na dobre.

Marek

Widzę że Pani posiada wiedzę większom niż sąd i w zastępstwie sądu już wydał wyrok. Nie dziwią mnie wasze pomówienia bo działacie w ten sam sposób co obecny wójt który został zobligowny przez sąd do przeprosin osób przeciw którym stwierdzał nieprawdę. Nie trzeba daleko szukać bo nawet tutaj w komentarzach osoby wspierające was w hejcie Zuzanna Wolna I Pomocna dłoń zostały zdemaskowane jako piszące z fejkowych kont. Miejmy nadzieję że za tydzień wróci normalność do Brzezin.

Ewelina

Proszę nie konfabulować. Petycję w sprawie działek na Dzięciołach podpisało ponad 100 osób, mieliśmy także wiejskie spotkanie w tej sprawie, na którym był też były przewodniczący rady. Proszę nie dzielić na „my” i „wy” oraz nie zarzucać mi działań o charakterze pomówień. Znam sytuację, bo musiałam w niej uczestniczyć, a Pan? Z opowiadań kolegi? Pamiętam też, że gdyby nie szybka reakcja mieszkańców działek,i na której jest obecnie boisko dla dzieci, by nie było, bo poprzednia rada czekała już, by „orzyklepać” ten pomysł.

Katarzyna

Prawda jest taka, że dopóki stara władza nie odpuści to w tej gminie dobrze nie będzie. A za kolejne 5 lat znajdą następnego pionka do gry gdy pan Marszałek z lekka się wypali. Tak więc ten okręt może i popłynie tylko pytanie kto siądzie za sterem.

Wiesław

Wice wójtem będzie Żaneta Plawiak-Bas człowiek chorągiewka.

Adams

A Słodowy będzie miał pilota do obydwu

Marcin

Pani Pławiak- Baś pokazała jak bardzo brak jej moralnego kręgosłupa wdając się w „koalicję” z każdą partią byleby trzymać się stołka. Także mam nadzieję, że kariera w gminie tej pani też już się nie powtórzy.

Rączka rączke myje !

Skąd wiedza, że fejkowe konto 🤔🤣
Mózg z 🍑 się pozamieniał. Rozumiem, że wszyscy zakładający działalność tworząc konto na fb to 🖕🏼. Żenujący słaby portal. Jak całe to towarzystwo chcące tylko pokazać złośliwość.

Wiesław

Oby nie bo jeśli będzie władać gminą jak swoim podwórkiem to komornik nawet gminę zlicytuje.

Wiesław

Co ty myślisz cwaniaczku, że my nie wiemy kto ty jesteś, jak większość tu piszących?

Wiesław

Ha ha ha ha ha to zadzwoń cwaniaczku.

Wiesław

Najpierw zadzwonię do pomocnej dłoni Anity a potem do Ciebie.

Wiesław

Haha

Najnowsze