baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

E-Calisia startuje już po raz trzeci!

Miasto Kalisz organizuje kolejną edycję Międzyszkolnego Turnieju e-sportowego „E-Calisia”. Finał turnieju zapowiedziano na 14 kwietnia, a odbędzie się on w hali OSRiR w Kaliszu. Współorganizatorem wydarzenia jest Młodzieżowa Rada Miasta oraz Fundacja Playpoint.

„League of Legends” to tytuł, o jakim słyszał cały świat. Gra drużynowa, w której dwa zespoły składające się z pięciu graczy, walczą ze sobą, w celu zniszczenia bazy przeciwnika. Po drodze pokonują stwory i struktury na liniach oraz potwory w „dżungli”. By zwyciężyć potrzebny jest im spryt, umiejętność gry zespołowej oraz epickie zagrania, które mogą osiągnąć dzięki możliwości wyboru spośród ponad 160 unikalnych bohaterów. W grze istnieją różne tryby gry, ale kaliski turniej (również w tym roku) odbywa się w formie draftu na platformie EU Nordic & East.

W zeszłorocznych rozgrywkach wzięło udział łącznie 18 drużyn z kaliskich szkół średnich oraz z powiatu kaliskiego. Zmagania w turnieju E-Calisia były niezwykle zacięte, czego dowodem może być chociażby mecz finałowy, gdzie drużyna z kaliskiego „Kopernika”, choć wygrywała już 2:0 i wszystko wskazywało na to, że również trzecie ze starć będzie zwycięskie, to na ostateczne zgarnięcie pucharu musiała poczekać kolejne minuty, upływające podczas czwartego z meczów. Ostatecznie finał zakończył się wynikiem 3:1 dla „Sprzedawców Liandry”, którzy w finale mierzyli się ze wspomnianym zespołem z Technikum im. św. Józefa – w grze „Szukamy Sponsora”. Więcej na temat poprzedniej edycji w artykule „Finał <E-Calisia> dla <Kopca>! Czy w mieście rodzi się e-sport?”.

„To już trzeci rok, odkąd podjęliśmy decyzję, odnośnie zorganizowania turnieju E-Sportowego. Cieszymy się, że z roku na rok przyciąga coraz wiekszą ilość uczestników. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację tego wydarzenia.” – mówi wiceprezydent Grzegorz Kulawinek

Turniej rozgrywany będzie na platformie EU Nordic & East na aktualnym w danym dniu patchu – podobnie jak rok temu. Niemal wszystkie mecze zostaną rozegrane w systemie BO3 (Best of three – do dwóch zwycięstw). Wyjątek stanowi finał turnieju, który przyjmie formułę BO5. W wydarzeniu mogą wziąć udział drużyny złożone z pięciu osób (z ewentualnym graczem rezerwowym) ze szkół ponadpodstawowych z Miasta Kalisza i Powiatu Kaliskiego. Można zgłosić maksymalnie dwie drużyny z jednej szkoły, a reszta zespołów będzie zapisywana na listę rezerwową, z której będzie możliwość wzięcia udziału w Turnieju, w razie małej ilości zgłoszonych drużyn. Pełen regulamin wydarzenia jest dostępny na stronie Miasta.

Zgłoszenia reprezentantów należy przesłać na adres: ckziu@ckziu.kalisz.pl do 3 marca do godz. 11.00. Pierwsze mecz będzie można śledzić od 6 marca (odbędzie się losowanie przeciwników w Villi Calisia), a na wielki finał poczekamy do 14 kwietnia. Odbędzie się on ponownie w siedzibie OSRiR w Kaliszu, przy ul. Łódzkiej 19-29. Rozgrywki będą streamowane na Twitchu przez Fundację PlayPoint na kanale „PlayPoint_ „od dwierdfinałów do rozgrywek półfinałowych włącznie.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze