Futbol w regionie. Jak grały drużyny z Kalisza i okolic?

Pierwsza drużyna KKS-u i Pogoń Nowe Skalmierzyce z kompletem punktów, srogie lanie dla rezerw Kaliskiego Klubu Sportowego oraz porażka Prosny Kalisz. Zainaugurowano również rozgrywki A klasy i B klasy.

Po dwóch porażkach na zwycięską ścieżkę wrócił KKS Kalisz, wygrywając u siebie z Wisłą Puławy 3-1. Dalej liderem eWinner II ligi z kompletem zwycięstw pozostaje Stal Rzeszów, do której „Duma Kalisza” traci osiem oczek. Kaliszanie oglądają również plecy Chojniczanki Chojnice i Ruchu Chorzów, tracąc do nich dwa punkty. Z 10 punktami KKS zajmował 4 pozycję, ale po wczorajszym remisie między Olimpią Elbląg i Motorem Lublin, ci pierwsi przesunęli się o jedną lokatę ponad kaliski klub.

Goryczy porażki w III lidze wciąż nie zaznała Pogoń Nowe Skalmierzyce. Beniaminek pozostaje niepokonany, a w miniony weekend przywiózł z dalekiego wyjazdu do Gniewina komplet punktów. Widzowie tego meczu zobaczyli aż sześć goli, a Pogoń ostatecznie pokonała miejscowy Stolem 4-2. Po pięciu kolejkach piłkarze ze Skalmierzyc zajmują bardzo wysoką 3 pozycję z 13 punktami na koncie. Ustępują jedynie mającej komplet zwycięstw Olimpii Grudziądz i Świtowi Skowin-Szczecin, z którą mają gorszy bilans bramkowy. Za tydzień do Skalmierzyc przyjeżdża właśnie zespół Świtu, więc czeka nas bardzo ważne dla układu tabeli spotkanie.

Rozegrano także 5 kolejkę wielkopolskiej IV ligi. Źle zostanie ona zapamiętana przez rezerwy KKS-u Kaliszu, które uległy Tarnovii Tarnowo Podgórne aż 9-2. Nie odbył się za to mecz LKS-u Gołuchów z Obrą Kościan – został przesunięty na środę 22 września. Liderem z kompletem punktów pozostaje Nielba Wągrowiec, a druga drużyna KKS-u musi się przyglądać dołowi tabeli. Z 4 punktami po 5 kolejkach zajmuje 15 pozycję i wyprzedza jedynie Koronę Piaski, Iskrę Szydłowo, Wilki Wilczyn, Olimpię Koło i Górnika Konin. LKS Gołuchów z jednym zaległym meczem zajmuje 9 miejsce, będąc niemal w środku stawki.

W V lidze po dwóch kolejkach straconych punktów i goli nie posiada Victoria Skarszew. Po ograniu GKS Rychtal na inaugurację, teraz Skarszewianie ograli Astrę Krotoszyn 2-0. Z 6 punktami w V lidze poza Victorią pozostają jeszcze Polonia Leszno i Krobianka Krobia. Liderem dzięki najlepszemu bilansowi bramek jest Polonia Leszno, która rozbiła w sobotę Stal Pleszew 8-0.

W regionalnej okręgówce w derbach powiatu kaliskiego Olimpia Brzeziny wysoko przegrała u siebie z Zielonymi Koźminek 0-4, którzy objęli fotel lidera po dwóch kolejach. Na drugim miejscu znajduje się również zespół z powiatu kaliskiego – RKS Radliczyce, który pokonał KP Słupia 3-0. Szczyt Szczytniki zremisował z GKS-em Grehanin 2-2, a KS Opatówek skromnie pokonał 1-0 LZS Doruchów.

Sezon w A-klasie od porażki z Czarnymi Dobrzyca 2-3 rozpoczęła Prosna Kalisz. Przegrała także reprezentująca powiat Korona/Pogoń Stawiszyn 1-2 z Błękitnymi Chruszczyny. Za tydzień spotkanie Prosny z Pogonią w II kolejce A klasy. Na inaugurację B klasy bramkostrzelny mecz kibicom zgotowały drużyny Sparty Russów i Liskowianki Lisków. Wygrali goście 4-3. Wygrał też KS Kamień z Wartą Rumin 1-0 oraz Jaskiniowiec Rajsko z rezerwami Warty Krzymów 1-4. W derbach gminy Mycielin Dragon Drzebin uległ drużynie Wichera Mycielin 1-3.

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Zobacz także

Czy HiT okaże się kitem? Pytamy o kontrowersyjny podręcznik

17 sierpnia 2022

1 lipca został opublikowany wykaz książek dopuszczonych do użytku szkolnego...

czytaj więcej»

Możesz zagrać w “Akademii Pana Kleksa”

17 sierpnia 2022

Na terenie gołuchowskiego zamku oraz parku-arboretum powstają zdjęcia do nowej...

czytaj więcej»

KoLiber Kalisz składa wnioski do Najwyższej Izby Kontroli

17 sierpnia 2022

Odwoływanie zabiegów, problemy z dostępnością usług medycznych oraz brak personelu....

czytaj więcej»

Dofinansowanie na renowację ołtarza św. Franciszka

17 sierpnia 2022

Klasztor Ojców Franciszkanów w Kaliszu otrzymał dotację Wielkopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora...

czytaj więcej»

Ekologiczny Festyn na Ogrodach

17 sierpnia 2022

w sobotę, 20 sierpnia w godz. 16:00 do 20:00, przy...

czytaj więcej»

Konsultacje ws. budowy linii kolejowej nr 85

17 sierpnia 2022

Planowany odcinek linii kolejowej nr 85 Sieradz – Kalisz –...

czytaj więcej»