baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

I Ty możesz pomóc! Rusza 10. Wigilia na kaliskim rynku

W sobotę 18 grudnia od godziny 11 do 18, odbędzie się jubileuszowa, dziesiąta edycja Wigilii na kaliskim rynku. W tym roku zebrane środki pomogą Marysi, Marcinowi, Marcelkowi, Jankowi oraz Adamowi.

Jak co roku, głównym celem akcji jest zbiórka funduszy dla dzieci, które zmagają się z różnym stopniem niepełnosprawności w swoim życiu. W zeszłym roku, ze względu na sytuacje pandemiczną, wydarzenie miało postać online. Wówczas udało się zebrać ponad 20 tysięcy złotych. 

„W tym roku zbieramy środki na Marcina, który jest osobą niepełnosprawną, wychowywaną przez samotnego ojca. Jest także Marysia, dziewczynka z białaczką, przebywająca aktualnie wraz z mamą w szpitalu onkologicznym w Warszawie. Kolejni bohaterowie to Marcel, Jaś i Adam. Autystyczni chłopcy, którzy potrzebują ciągłego wsparcia logopedycznego i sensorycznego. Zarówno Marcin jak i Adam to wychowankowie SP nr 19, która od dwóch lat jest z Nami podczas Wigilii na kaliskim rynku”

– Tomasz Jeżyk, Fundacja Bread of Life. Współorganizator Wigilii na kaliskim rynku

„Na placu będzie można skosztować barszczyku oraz kiełbasy z grilla przygotowanego przez Bu’A Cafe, a także Grzańca Galicyjskiego. O godz. 15 spotkamy się z Mikołajem, który będzie z nami do godz. 18. W ramach Wigilii odbędzie się pobór krwi w ramach. Prowadzącymi imprezę będzie Karolina Romek oraz DJ Maxx”

– dodał Tomasz Jeżyk

Ponadto z okazji jubileuszu, imprezę wesprą także kaliscy artyści. Występy na scenie zapewnią Piano Song, Music Store, Talent Studio, Musicalart Anna Bakalarek, Gangsters Rock czy Marcel Tułacz – młody wokalista i multiinstrumentalista, co roku goszczący na warsztatach u Adama Sztaby. Główny koncert da natomiast zespół Alergen z Krakowa. 

W ramach współpracy z partnerami, będzie można wrzucać środki do puszek, które będą w kawiarni Columbus oraz Cafe Calisia. W tą edycję zaangażowane się już następujące szkoły i przedszkola;
SP nr 16 w Kaliszu, SP nr 3 w Kaliszu, Zespół Szkół Samochodowych, SP nr 18 w Kaliszu, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kaliszu. Dwa Przedszkola Niepubliczne Rainbow i Kids Academy.

Dodatkowo odbędzie się impreza towarzysząca „Bieg Aniołów”, a od 1 grudnia startują licytacje. Będzie można wystawiać przedmioty, które zostaną zlicytowane na rzecz Wigilii. 


Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze