Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Kaliska Straż Miejska z nowym komendantem – kto nim został?

Z końcem tego roku nastąpi zmiana na najwyższym stanowisku w Straży Miejskiej w naszym mieście – z fotelem komendanta pożegna się Dariusz Hybś, pełniący tę funkcję od 2011 roku. Na jego miejsce znaleziono już następcę. Będzie nim jeden z funkcjonariuszy kaliskiej Komendy Miejskiej Policji, który w służbach mundurowych działa już 20 lat.

Nowym szefem kaliskiej SM będzie Mateusz Suliga dotychczas pracujący w kaliskiej policji, a także związany z jej Wydziałem do walki z przestępczością gospodarczą. W 2015 otrzymał on mianowanie na stopień aspiranta sztabowego. Jak czytamy w uzasadnieniu do decyzji o powołaniu go na nowe stanowisko: „Kandydat wykazał się bardzo dobrą znajomością zagadnień oraz przepisów prawa regulujących funkcjonowanie Straży Miejskiej Kalisza. Posiada wieloletnie doświadczenie zawodowe w służbach mundurowych oraz doświadczenie i kwalifikacje w zakresie bezpieczeństwa wewnętrznego.” Dotychczasowy komendant odchodzi z jednostki z końcem grudnia tego roku za porozumieniem stron, a więcej o historii problemów w SM w naszym mieście, które ciągną się od 2016 roku, można przeczytać w osobnych artykułach na naszym portalu (link, link).

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze