Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Kalisz „włącza się do gry” – nowy krok w stronę e-sportu

W czerwcu ubiegłego roku startował Międzyszkolny Turniej ,,Kalisz Pro League”, podczas którego najlepsze drużyny z kaliskich szkół zmierzyły się na jednej z map popularnej gry League of Legends – Summoners Rift. Zwycięzcami turnieju byli zawodnicy z Zespołu Szkół Techniczno-Elektronicznych, a wręczający im puchar wiceprezydent Kulawinek, zadeklarował kolejne zmagania ze wsparciem miasta za rok. Odpowiedzią na to ma być E-Calisia.

Organizatorem zeszłorocznego „Kalisz Pro League”, o którym pisaliśmy w jednym z artykułów na naszej stronie, było Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, a także Technikum im. św. Józefa, Kaliska Liga E-sportowa oraz Młodzieżowa Rada Miasta Kalisza. Całość przedsięwzięcia odbyła się w tradycyjnym systemie pucharowym z półfinałami we wspomnianym technikum oraz finałem w CKZiU, który skomentował dobrze znany graczom Lol-a – Mikołaj „Silv4n” Sinacki. To właśnie podczas finału padła wspominana obietnica wiceprezydenta Grzegorza Kulawinka, że będzie starał się, by imprezę na stałe wpisać w kalendarz miejskich wydarzeń. Odpowiedzią na te słowa ma być „E-Calisia”, czyli turniej, którego pierwsze pojedynki zaplanowano na koniec lutego (28.02.2022 r.), ćwierćfinały i półfinały na przełom marca oraz kwietnia, a finał na 8 kwietnia. Odbędzie się on w siedzibie OSRiR w Kaliszu, przy ul. Łódzkiej 19-29. „Tak jak obiecałem Wam droga młodzieży – oto i jest super turniej gry, której popularność wciąż nie maleje. League of Legends (czy też pisząc skrótowo LoL) jest fenomenem wśród gier komputerowych, który wpłynął dynamicznie na rozwój e-sportu. A zatem do zobaczenia” – skomentował Grzegorz Kulawinek na swoim facebookowym profilu.

Założenia E-Calisii są bardzo zbliżone do ubiegłorocznych zmagań. Turniej rozgrywany będzie na platformie EU Nordic & East na aktualnym w danym dniu patchu. Mecze będą odbywać się według harmonogramu ustalonego przez organizatorów z zastrzeżeniem, że wyjątkowe sytuacje pandemiczne mogą przenieść wydarzenie do sfery online. W zmaganiach mogą brać udział po maksymalnie dwie reprezentacje szkół średnich z Kalisza oraz powiatu. Rozgrywki będą streamowane na Twitchu przez Zespół Szkół Techniczno-Elektronicznych na kanale E-Calisia od ćwierćfinałów do rozgrywek półfinałowych włącznie. Mecz o pierwsze miejsce rozgrywany będzie w systemie BO5 (Best of five), natomiast wcześniejsze w systemie BO3. W turnieju zostaną nagrodzone dwie najlepsze drużyny. 

Drużyny, pragnące wziąć udział w zmaganiach, muszą składać się z pięciu osób – istnieje możliwość posiadania rezerwowego gracza. Rejestracja drużyn rozpoczęła się dziś, 7 lutego i będzie trwała aż do 21 lutego. Można jej dokonywać drogą mailową na adres: ckziu@ckziu.kalisz.pl lub osobiście w sekretariacie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Kaliszu (ul. Przemysłowa 1). Losowanie drużyn odbędzie się w CKZiU (ul. Przemysłowa 1) 25 lutego. Poza Miastem współorganizatorami turnieju jest także Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, Zespół Szkół Techniczno-Elektronicznych, Zespół Szkół Ekonomicznych w Kaliszu, Zespół Szkół Ponadpodstawowych oraz Młodzieżowa Rada Miasta Kalisza. W temacie gier w naszym mieście polecamy również analizę przygotowaną w marcu zeszłego roku przez Aleksandrę Dębowską.

Fot.: Kaliska Liga E-sportowa/FB

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze