Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Kalisz z ulicznym torem F1!

Jak dowiedziała się Redakcja Latarnika Kaliskiego od jednego z Wiceprezydentów Kalisza, nasze miasto będzie pierwszym w Polsce, gdzie do rywalizacji wystartują najlepsi kierowcy Formuły 1! Uliczny tor, wykorzystujący wyremontowane ulice, już w przyszłym roku stanie się miejscem emocji fanów tego ekscytującego sportu!

Grand Prix Australii, Grand Prix Francji, Grand Prix Kanady czy najbardziej prestiżowe w cyklu Grand Prix Monako. Miłośnikom zawodów motorowych, a w szczególności doglądających rywalizację bolidów, nie trzeba mówić jak ważne są to wydarzenia w sportowym kalendarzu. W przyszłym roku, Kalisz jako pierwsze i jedyne miasto w Polsce, zagości najlepszych kierowców oraz ich kibiców!

Trasa o długości około 15 km będzie zaczynać się przy Galerii Amber, następnie poprowadzi Trasą Bursztynową do ulicy Częstochowskiej, gdzie wyremontowanym jej fragmentem kierowcy pojadą w stronę miejscowości Szałe. Dalszy przebieg toru prowadzi przez Las Winiarski, ulicę Łódzką i ponownie Trasą Bursztynową do Galerii Amber. Rywalizujących czeka pełne 20 okrążeń.

„Chcieliśmy w jakiś oryginalny sposób świętować oddanie do użytku wyremontowanej ulicy Częstochowskiej. Liczymy, że sportowa rywalizacja przyciągnie nie tylko kaliszan, ale i wielbicieli tego sportu z całej Polski i może nawet zza granicy”.

– powiedział jeden z Wiceprezydentów Kalisza

O szczegółach Grand Prix Polski, bo będzie to wydarzenie tego cyklu, będziemy Was na bieżąco informować!

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze