Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą!

10 sierpnia br. na Przystani Kalisz przy plaży miejskiej nad Prosną policjanci promowali akcję profilaktyczno – edukacyjną pod hasłem „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Funkcjonariusze edukowali dzieci, w jaki sposób należy zadbać o swoje bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku. Jednym z elementów akcji był pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej.

Trwają wakacje, wielu z nas wybiera wypoczynek nad wodą, jednakże często ignoruje zasady bezpieczeństwa, których nieprzestrzeganie może prowadzić do tragedii. W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych policjanci w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” edukują m. in. uczestników półkolonii w jaki sposób należy zadbać o swoje bezpieczeństwo nad wodą. Przedsięwzięcie zorganizowano na terenie plaży miejskiej przy Przystani Kalisz.

Mundurowi przypominali o podstawowych zasadach bezpiecznego i prawidłowego korzystania z kąpielisk oraz sprzętu pływającego, po to aby zapobiegać wypadkom utonięć. Jednym z punktów spotkania był pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej oraz sprzętu będącego na wyposażeniu Sezonowej Komórki Specjalistycznej.

Funkcjonariusze poinformowali również o trwającym konkursie plastyczno – filmowym pn. „Artystyczny przeWODNIK”, którego tematem jest zobrazowanie bezpiecznego sposobu zachowania osób przebywających w wodzie lub nad wodą, promocja zdrowego i aktywnego trybu życia oraz popularyzacja wśród dzieci i młodzieży wiedzy na temat bezpiecznych zachowań w wodzie i nad wodą.

 

Źródło: KMP Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze