baner_FBAnt
Baner AWS
baner_apka_2

Listkiewicz w Kaliszu – co łączy go z naszym miastem?

Były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz były arbiter międzynarodowy – Michał Listkiewicz odwiedził Kalisz. Miejska Biblioteka Publiczna zorganizowała z nim spotkanie, a przyczynkiem była wydana niedawno książka „Listek – najciekawiej jest po końcowym gwizdku”, którą napisał wraz z dziennikarzami Przeglądu Sportowego – Łukaszem Olkowiczem i Piotrem Wołosikiem.

Frekwencja na spotkaniu dopisała. Zgromadzonych gości powitał Robert Kuciński – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej. Rozmowę z autorem poprowadził Hubert Mościpan, a pod koniec możliwość zadania pytania dostała zgromadzona publiczność. Autor nie ukrywał swoich związków z Kaliszem i jego okolicami – wywodzi się on bowiem (od strony matki) ze znanego w naszym mieście rodu Koszutskich.

Poza kaliskimi wątkami, podczas spotkania poruszano kwestie związane z korupcją w polskiej piłce, zmianami w przepisach gry w piłkę, szorstkiej przyjaźni Michała Listkiewicza ze Zbigniewem Bońkiem czy też odniesiono się do obecnych działań Polskiego Związku Piłki Nożnej w kontekście zainicjowania przez niego bojkotu reprezentacji Rosji. Po spotkaniu były prezes PZPN otrzymał od organizatorów i władz miasta liczne upominki m.in. najnowszy rocznik miasta Kalisza, z artykułem o rodzinie Koszutskich. Autor zapowiada już kolejną książkę, dlatego okazja do kolejnego spotkania może pojawić się już wkrótce. 

Michał Listkiewicz był także gościem Latarnika Kaliskiego. Premiera „Bez Cienia Fikcji” z jego udziałem już dziś wieczorem.


Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze