baner_FBAnt
Baner AWS
baner_apka_2

Maląg, Sójka, Dziedziczak. PiS zaprezentowało listę kandydatów z okręgu 36

Prawo i Sprawiedliwość przedstawia dziś w całej Polsce oficjalne listy kandydatów do Sejmu i Senatu we wszystkich okręgach wyborczych. Na konferencji prasowej przed Teatrem w Kaliszu poznaliśmy nazwiska 24 kandydatów do Sejmu z okręgu nr 36 oraz kandydata na senatora z okręgu 96.

-Szanowni Państwo, prawie każdego dnia otwieramy różne inwestycje z programów strategicznych. Po co? Po to, aby Polacy mogły się ucieszyć tym dobrostanem, jakim Polska się rozwija. Dla każdego z nas ważne jest to, aby maksymalnie z siebie dać wszystko. Bo siła jest w drużynie, tylko drużyna daje siłę, daje moc. To pokazywaliśmy przez te ostatnie lata. Drużyna, która tutaj jest zgromadzona to przedstawiciele różnych zawodów, w różnym wieku, bo musimy przede wszystkim tworzyć tą silną drużynę – zapowiedziała minister Marlena Maląg tuż przed prezentacją.

Pełna lista kandydatów do Sejmu zabrzmiała następująco:

 1. Marlena Maląg
 2. Katarzyna Sójka
 3. Jan Dziedziczak
 4. Tomasz Ławniczak
 5. Jan Mosiński
 6. Piotr Kaleta
 7. Lidia Czechak
 8. Marek Sowa
 9. Alicja Śniegocka
 10. Leszek Bierła
 11. Piotr Kogut
 12. Andrzej Wawer
 13. Arkadiusz Stelmaszyk
 14. Katarzyna Dziamska
 15. Czesław Szymoniak
 16. Mateusz Bukowski
 17. Sławomir Kalak
 18. Jolanta Zamiatała
 19. Radosław Dąbrowicz
 20. Agnieszka Konieczna
 21. Beata Maj
 22. Paweł Goździaszek
 23. Krzysztof Kołeczko
 24. Krzysztof Dziedzic

-To drużyna, 24 osoby, które będą walczyć o te 12 mandatów, które mamy w tym okręgu. Aktualnie mamy 6 parlamentarzystów, ale postawiliśmy sobie ambitne zadanie. Nie będziemy oczywiście mówić na ile mandatów liczymy, ale liczymy na najwięcej ile możemy zdobyć i my liczymy na te 12 mandatów. Zrobimy wszystko, żeby było ich jak najwięcej! – zadeklarowała gotowość do walki o głosy wyborców minister Maląg.

Kandydatem do Senatu z okręgu 96 został ogłoszony Andrzej Wojtyła, rektor Uniwersytetu Kaliskiego.

-Ważny jest Senat. który pokazuje dzisiaj, w jaki sposób potrafi dezorganizować pracę, w jaki sposób potrafi blokować dobre ustawy, ale na szczęście większość parlamentarna podejmuje odpowiedzialne i dobre decyzje – stwierdziła minister przedstawiając kandydatów PiS do izby wyższej parlamentu.

Okręg do Sejmu nr 36 obejmuje Kalisz, Leszna oraz powiaty gostyński, jarociński, kaliski, kępiński, kościański, krotoszyński, leszczyński, ostrowski, ostrzeszowski, pleszewski i rawicki. Okręg do Senatu nr 96 obejmuje natomiast Kalisz oraz powiaty jarociński, kaliski i pleszewski.

Do Senatu z okręgu nr 95 (powiaty krotoszyński, ostrowski, ostrzeszowski i kępiński) wystartuje z kolei ponownie Łukasz Mikołajczyk, który w 2019 roku minimalnie przegrał z kandydatką Paktu Senackiego z Koalicji Obywatelskiej Ewą Matecką (49,3% – 50,7%).

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze