Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

M. Kraszkiewicz wójtem gminy Żelazków! – OFICJALNE WYNIKI

Nieoficjalne wyniki zostało potwierdzone. Michał Kraszkiewicz, zdobywając 1949 głosów, został wybrany w II turze wyborów, nowym wójtem gminy Żelazków. Jego kontrkandydat Adam Jakubowski zdobył 1355 głosów.

10 lipca w I turze wyborów mieszkańcy gminy Żelazków zdecydowali, że 24 lipca w ostatecznym głosowaniu o stanowisko wójta będą ubiegali się Michał Kraszkiewicz, który otrzymał wówczas 1514 głosów oraz Adam Jakubowski, syn poprzedniego wójta Sylwiusza, który zdobył 895 głosów.

W II turze wyborów na Michała Kraszkiewicza zagłosowało 1949 mieszkańców gminy Żelazków, natomiast na Adama Jakubowskiego 1355.

Liczba wyborców uprawnionych do głosowania w drugiej turze przedterminowych wyborów na wójta gminy Żelazków wynosiła 7 586. Komisje wydały łącznie 3341 kart do głosowania, co oznacza, że frekwencja wyniosła 44,04 proc. Po przeliczeniu kart okazało się, że 3304 głosy zostały oddane prawidłowo.

Źródło: PKW

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze