Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Miejskie instytucje kultury – RAZEM DLA UKRAINY

W trudnych czasach agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę, wielu mieszkańców Ukrainy znalazło schronienie w Polsce, miedzy innymi w Kaliszu. Obok niezbędnej pomocy w zapewnieniu podstawowych potrzeb dla wielu ważny jest dostęp do kultury. Miejskie instytucje kultury włączają się w organizację m.in. koncertów, zajęć dydaktycznych, warsztatów artystycznych, warsztatów rodzinnych, zajęć plastycznych, wycieczek dla dzieci i młodzieży z Ukrainy.

Nikt nie jest w stanie sprawić, aby nasi goście zapomnieli, o tym co się dzieje w ich ojczyźnie, ale można, choć w małym stopniu podarować im namiastkę normalności.

Filharmonia Kaliska serdecznie zaprasza rodziny Ukraińców i ich pomocników z Polski na próby generalne Filharmonii Kaliskiej. Próby odbywają się w piątki w godz. od 10.00 do 13.00. Również na forach społecznościowych Filharmonii opublikowana zostanie lista innych wiarygodnych zbiórek i akcji działających na terenie Kalisza.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka rozpoczęła zbieranie kolorowanek, puzzli, artykułów do malowania i rysowania oraz gier planszowych, które zostaną wykorzystane podczas zajęć z dziećmi rodzin uchodźczych. Nadmiar przyborów i materiałów zostanie przekazany fundacjom oferującym pomoc Ukraińcom. Dary gromadzone są we wszystkich placówkach Biblioteki. Przygotowana jest też przestrzeń do zajęć z dziećmi w filii nr 6 w Szczypiornie obok Wyższej Szkoły Wymiaru Sprawiedliwości, gdzie schronienie znaleźli uchodźcy. Biblioteka oferuje także wolny dostęp do komputerów z internetem, nie tylko w Filii nr 6, ale także w Bibliotece Głównej przy ul. Legionów 66, Filii nr 4, przy alei Wolności 27 oraz w Filii nr 9, przy ul. Serbinowskiej 1 A.

Galeria Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu proponuje warsztaty rodzinne w Centrum Organizacji Pozarządowych w Kaliszu. Warsztaty poprowadzą studentki WPA UAM ze Lwowa, przy udziale pracowników Galerii. Od maja zajęcia odbywać się będą na wewnętrznym patio Galerii.

OKP Wieża Ciśnień im. Bogdana Jareckiego zorganizuje zajęcia dydaktyczne dla dzieci i młodzieży w przestrzeni Akceleratora Kultury. Lekcje odbywałyby się od godz. 8.00. W najbliższym czasie zorganizowane będą warsztaty artystyczne dla dzieci. Do prowadzenia zajęć zaangażowani będą wolontariusze – studenci i absolwenci WPA UAM.

Informacja Turystyczna proponuje zajęcia plastyczne, które odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godz. od 12.00 do 13.00 w sali warsztatowej, w piwnicy ratusza. W Skryptorium, w piwnicy ratusza będą odbywać się zabawy na dywanie interaktywnym. Przewidziano także zwiedzanie wieży ratuszowej i wejście na taras widokowy.

Szczegółowe informacje będą podawane na bieżąco na stronach kaliskich instytucji i na www.kalisz.pl

Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze