Nowy termin biegów w ramach Grand Prix Ziemi Kaliskiej

Majowy Bieg Stawiszyn 5-10-15km nie odbędzie się w wyznaczonym terminie, a więc 30 maja. Organizatorzy podjęli decyzję o przeniesieniu biegu na nowy termin, który w ciągu najbliższych dni zostanie opublikowany.

Sytuacja jest związana z negatywną opinią Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu ws. organizacji biegu oraz faktem, że organizatorzy chcą przeprowadzić biegi w Stawiszynie w „godny sposób, z odpowiednią liczebnością biegaczy i publiczności, tak by wzorem lat sprzed pandemii, było to biegowe święto, zorganizowane w sposób bezpieczny dla uczestników”. Jednocześnie, zapewniają, że dokonają wszelkich starań, żeby w tym roku przeprowadzić zarówno zmagania w Stawiszynie jak i pozostałe biegi wchodzące w cykl Grand Prix Ziemi Kaliskiej 2021. Sytuacja związana z epidemią koronawirusa w ostatnim czasie zdecydowanie się poprawiła, a więc można mieć nadzieję, że już niebawem będzie można spotkać się na trasach biegowych powiatu kaliskiego.
 
W związku z powyższym, postanowiono również przełożyć na późniejszy termin II Bieg Chrystowskich, który miał się odbyć 6 czerwca. Pierwszym biegiem tegorocznego cyklu Grand Prix Ziemi Kaliskiej będzie zatem Jubileuszowa, 30. odsłona Biegów Ulicznych „Wiosna Cekowska”, która odbędzie się 26 czerwca. Kolejnym akcentem będzie Półmaraton Baster Run w Murowańcu (4 września), a w kolejnych terminach, zostaną przeprowadzone zmagania w Stawiszynie i Tłokini Kościelnej. Ostatnim wydarzeniem GP 2021 będzie II Bieg Chrystowskich, który zamknie cały cykl i będzie nawiązywał do Narodowego Święta Niepodległości. Odbędzie się w 14 listopada.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Kaliszu

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze