baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM
reklama-SWWS

Oliwiecka: Polityka nie może być przeciwko – musi być ZA konkretnymi postulatami

Dziś Trzecia Droga, czyli połączone siły Polski 2050 Szymona Hołowni oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego, przedstawiły wspólnie swoich kandydatów do Sejmu. Wśród nich znalazł się chociażby dotychczasowy poseł Andrzej Grzyb czy radna Barbara Oliwiecka.

Poseł Andrzej Grzyb z PSL-u oraz radna Barbara Oliwiecka z Polski 2050 zaprezentowali dziś wspólnie listę kandydatów Trzeciej Drogi do Sejmu, podkreślając, że nie jest ona jeszcze pełna.

Trzecia Droga to nasz wspólny wybór – koalicyjny komitet wyborczy, któremu wieszczą różne powodzenie, ale mamy przekonanie, że jesteśmy gotowi, aby w tej kampanii wyborczej sprostać oczekiwaniom wyborców w okręgu kalisko-leszczyńskim. Nasz okręg ma swoją specyfikę, dlatego że łączy powiaty z tej części południowej Wielkopolski, nazywanej kaliską i leszczyńską. Na liście są kandydaci, którzy reprezentują zarówno jedną, jak i tę drugą część. Ma to również swój wyraz w miejscach, które zostały przydzielone poszczególnym kandydatom na listach w taki sposób, aby łączyć ze sobą te dwa okręgi – mówił poseł Andrzej Grzyb.

Poseł PSL-u zaznaczył również, że przedstawiane przez Trzecią Drogę propozycje programową są wypadkową wspólnych oczekiwań obu partii. Nie ukrywał jednak, że istnieją też kwestie, w których ich członkowie mają odmienne poglądy: – Istnieją obszary, w których mamy nieco odmienne zdanie, ale to właśnie jest urok koalicyjnych komitetów wyborczych, że w niektórych sprawach możemy mieć odmienne poglądy, ale nie dotyczy to tych zasadniczych kwestii, jakie zostały zapisane w projekcie na 100 dni i na kolejne lata naszego funkcjonowania w parlamencie.

Andrzej Grzyb podkreślił, że wybrani zostali najlepsi kandydaci, a pełną listę poznamy, gdy zostanie ona zarejestrowana. Wtedy też mają zostać przedstawione szczegółowe informacje na temat kandydujących: – Będą mogli Państwo zobaczyć kim są kandydaci, jakie reprezentują zawody, jakie posiadają umiejętności, a każdy z nich będzie miał też szansę opowiedzieć krótko o swoich motywacjach związanych z kandydowaniem. Wtedy również powiemy szerzej o zamiarach programowych.

To już pewne, że z miejsca pierwszego będzie startował właśnie Andrzej Grzyb, a z miejsca drugiego Barbara Oliwiecka reprezentująca Polskę 2050. Trzecie miejsce zarezerwowano dla Jarosława Zielonki z Polski 2050, dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących we Włoszakowicach. 

Kaliska radna Barbara Oliwiecka w swojej wypowiedzi podkreśliła z kolei samą istotę funkcjonowania Trzeciej Drogi: – Jest ona bardzo potrzebna na polskiej scenie politycznej, jest potrzebna wyborcom. Wiemy, że około 40% Polek i Polaków nie chodzi na wybory, a ci, którzy głosują, bardzo często mówią, że głosują „przeciwko”. Polityka nie może być przeciwko komuś czy czemuś – powinna być za czymś, za konkretnymi rozwiązaniami i postulatami. Podpisaliśmy porozumienie, listę wspólnych spraw do załatwienia, bo współpraca w polityce, te wspólne rzeczy, które chcemy załatwić, są bardzo ważne.

Na liście wspomnianych „wspólnych spraw” znalazły się m.in. kwestie związane z prawami kobiet, reformą edukacji czy zieloną transformacją. Przedstawiciele Trzeciej Drogi przewidują zdobycie minimum dwóch mandatów w nadchodzących wyborach: – Liczymy na co najmniej dwa mandaty, ale to plan minimum. To tylko nasze założenie, więc mamy apetyt na więcej i o to będziemy walczyć. Kandydaci są różni – to samorządowcy, przedsiębiorcy, ale mamy też społeczników, którzy nie są i nie byli nigdy związani z partią, ale działają w swoich lokalnych gminach, miastach, społecznościach szkolnych – dosłownie wszędzie – zaznaczyła Barbara Oliwiecka.

Kandydaci z PSL:

 • Andrzej Grzyb,
 • Bartosz Kobus,
 • Agnieszka Góralczyk,
 • Krzysztof Nosal,
 • Dariusz Perz,
 • Ewa Woźniak.

Kandydaci z Polski 2050:

 • Barbara Oliwiecka,
 • Jarosław Zielonka,
 • Magdalena Spychalska,
 • Dariusz Ptasznik,
 • Anna Adach,
 • Oskar Szkudlarek-Kuźniak,
 • Piotr Patalas.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze