baner_FBAnt
Stokado
Baner AWS
baner_apka_2

Przyspieszone wybory w Żelazkowie!

Jak głosi treść rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów, które ukazało się na stronie Rządowego Centrum Legislacji, 10 lipca w podkaliskiej gminie Żelazków odbędą się przedterminowe wybory na wójta.

Uzasadnienie głosi, iż „zarządzenie przedterminowych wyborów jest konsekwencją wygaśnięcia mandatu wójta gminy Żelazków wskutek utraty prawa wybieralności w związku z prawomocnym wyrokiem skazującym za przestępstwo umyślne ścigane z oskarżenia publicznego”.

O wygaśnięciu mandatu obecnego włodarza gminy Żelazków poinformował Komisarz Wyborczy w Kaliszu w obwieszczeniu z dnia 12 kwietnia 2022 roku. 

Temat działalności wójta w życiu publicznym wielokrotnie gościł na łamach Latarnika Kaliskiego. W marcu 2021 roku przedstawiliśmy skrócony przebieg jego aktywności zaczynając od 2014 roku, kiedy po długiej przerwie, został on ponownie wybrany na urząd wójta gminy. Kilka miesięcy później, we wrześniu 2021 roku, roku czarne chmury zaczynają zbierać się nad włodarzem – o popełnienie przez niego przestępstwa podejrzewa go Alicja Łuczak – radna powiatu kaliskiego. Sytuacja ta ma swój dalszy przebieg w październiku – tym razem na korzyść wójta, kiedy to prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania w tej sprawie. W marcu 2022 roku do mediów trafia informacja o awanturze w Urzędzie Gminy w Żelazkowie, którą wszczął wójt będący w stanie upojenia alkoholowego. 

W listopadzie sam wójt gościł także przed naszymi kamerami w ramach wywiadu „Bez Cienia Fikcji”:

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze