reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

Schron w Kościelnej Wsi otwarty dla zwiedzających!

W niedzielę – 4 września fundacja „Walkiria” zaprasza na zwiedzanie izby muzealnej w polskim schronie bojowym z 1939 roku, zlokalizowanym w Kościelnej Wsi przy ul. Poligonowej.

Poza samym schronem i jego wyposażeniem, będzie można zobaczyć replikę armatki przecipancernej kalibru 37 mm wz.36 zaprezentowaną przez Izbę Tradycji i GRH 25 Dywizji Piechoty z Cekowa. Ponadto stowarzyszenie z Cekowa zademonstruje wierną replikę polskiej kuchni polowej wz. 36, z której rozdawana będzie grochówka zasponsorowana przez Urząd Gminy Gołuchów. Zaprezentowane będą również liczne militaria i artefakty. Rekonstruktorzy pokażą się w mundurach wrześniowych żołnierzy. Obecna będzie także Cekowska Grupa Poszukiwaczy „Leszy”, szukająca na co dzień śladów historii w terenie z wykorzystaniem wykrywaczy metali. Zwiedzanie schronu będzie możliwe w godzinach 11-17. Współrzędne: N 51° 45’52.8” E 018° 01’31.2”. Wstęp wolny.
Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze