baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

Zostali bez łazienki i bieżącej wody – rusza zbiórka dla starszej pary z Opatówka

Pan Stanisław mieszka wraz ze swoją ukochana żoną Beatą – dwuosobowa schorowana rodzina żyje w strasznych warunkach mieszkaniowych, nie posiadają również łazienki i bieżącej wody. Są skazani sami na siebie – nie mają żadnej rodziny. Ruszyła zbiórka funduszy, by zapewnić podstawowe warunki do życia.

Pani Beata choruje na cukrzycę i przewlekłą chorobę płuc, jej codzienność to częste mierzenie poziomu cukru i codzienna tlenoterapia, szczególnie w momentach wzmożonego wysiłku, oprócz tego ukochana Pana Stanisława żyje w ciągłym bólu. Około 4 lat temu przeszła poważny uraz. Lekarze musieli zastosować protezę biodra, niestety operacja nie udała się i kobieta może poruszać się tylko i wyłącznie po domu, niestety nie samodzielnie. Z pomocą kul lub balkonika. To duże utrudnienie w rodzinie, ponieważ kobieta załatwia swoje potrzeby w domu do wiaderka, siadając na krześle, w którym mąż wyciął dziurę. Następnie Pan Stanisław wynosi nieczystości do ”wychodka”, który ledwo stoi i znajduje się na podwórku, podobnie jest z wodą zdatną do spożycia lub mycia, którą mąż musi znosić w butelkach do domu. A i on nie uchował się od problemów zdrowotnych. Skolioza – choroba zwyrodnieniowa nie ułatwia życia i codziennego funkcjonowanie. Każda czynność jest o wiele trudniejsza niż dla zdrowej osoby.

W wolnym czasie Pani Beata uwielbia tworzyć przepyszne wypieki, oczywiście tylko wtedy gdy sytuacja finansowa i możliwości zdrowotne jej na to pozwolą. Pan Stanisław za to kocha zwierzęta i dzięki temu posiadają przekochanego psiaka i kilka uratowanych/znalezionych kotów, które zostały wyrzucone a część porzucona na pewną śmierć. Mimo ciężkich warunków mieszkaniowych i ogromnych problemów zdrowotnych, nie tracą pogody ducha. Są bardzo empatyczni, otwarci i weseli. Codzienność jest dla nich bardzo trudna, ale wzajemne wsparcie i miłość daje im motywacje i szczęście mimo trudności. Małżonkowie żyją tylko i wyłącznie z pomocy instytucji GOPS. Pani Beata nie ma przepracowanych lat, aby otrzymać emeryturę a renty nie posiada. Panu Stanisławowi owa renta się jeszcze nie należy. Gdy ma możliwość chodzi dorabiać jako stróż, ale to tylko praca od czasu do czasu w zastępstwie za znajomego.

Małżeństwo było podopiecznymi stowarzyszenia działającego charytatywnie. Otrzymali pomoc, ale tylko w sposób materialny, umożliwiający przetrwanie. W formie żywności i środków czystości. Niestety wsparcie finansowe lub usługowe wychodzi poza kompetencję tej instytucji. Podana kwota (13 tys. zł) obejmuje tylko i wyłącznie podłączenie bieżącej wody wraz z wykopaniem szamba, nie wspominając o wymarzonej łazience małżonków, na którą para zbierała materiały przez kilka lat, a część z nich nie jest już zdatna do użytku.

Link do zbiórki: https://zrzutka.pl/zfjj4f


Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze