“Zostań z nami!”

Rodzice, uczniowie i nauczyciele chcą pozostawienia Beaty Frontczak-Skrzypińskiej na stanowisku dyrektorki Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3.

14 października w każdej szkole obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej. Tak też było dziś w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 przy ulicy Św. Michała w Kaliszu, jednak oprócz uroczystości miał też miejsce apel rodziców, uczniów oraz nauczycieli do obecnej dyrektorki placówki, Beata Frontczak-Skrzypińskiej, którą proszono o dalsze piastowanie swojego stanowiska. 

"W takim układzie rozważę jeszcze swoją decyzję. Dziękuję rodzicom, dziękuję nauczycielom, dziękuję Wam drodzy uczniowie i mam nadzieję, że mimo trudności, bo trudności faktycznie są i są ogromne trudności, wszyscy o nich wiemy, że faktycznie wspólnie jak się zepniemy, pokonamy to wszystko i stworzymy placówkę naprawę na miarę XXI wieku"

- powiedziała dyrektorka Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Kaliszu

Sprawa ciągnie się od września bieżącego roku, kiedy na jaw wyszły nieprawidłowości, jakich dopuściła się poprzednia dyrektorka placówki, Monika Karpisiewicz. Chodzi między innymi o nieprawidłowości w zarządzaniu zespołem. Więcej o sprawie pisaliśmy tutaj.

Do tematu odniósł się także kaliski radny Platformy Obywatelskiej Dariusz Grodziński, który krytykował zmiany personalne w tej placówce na podstawie niesprawdzonych wiadomości.

Nasza redakcja dotarła również do listu, jaki wystosowali rodzice uczniów uczęszczających do tej szkoły, w którym proszą Prezydenta Krystiana Kinastowskiego o pomoc i wsparcie dla obecnej pani dyrektor ZSP nr 3 w Kaliszu.

Wczorajsze informacje o wystosowaniu przez grono pedagogiczne placówki prośby do Beaty Frontczak-Skrzypińskiej potwierdziły się. Będziemy trzymać rękę na pulsie i informować o dalszych posunięciach w tej sprawie. 

Materiał wideo z tego wydarzenia jest dostępny na naszym Facebooku.

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter