baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM
reklama-SWWS

Młodzi Demokraci: „Lista hańby” ma na celu przypomnienie Polkom i Polakom polityków prawicy, którzy nienawidzą kobiet

Członkowie Młodych Demokratów przedstawili dziś przed kaliskim biurem Prawa i Sprawiedliwości „listę hańby”. Znalazły się na niej nazwiska polityków związanych z Konfederacją, Prawem i Sprawiedliwością oraz Kukiz’15, którzy w 2019 roku poparli wniosek o uznaniu niezgodności z Konstytucją ustawy dotyczącej planowania rodziny, ochrony płodu ludzkiego i dopuszczalności przerywania ciąży.

W 2020 roku Trybunał Konstytucyjny pod przewodnictwem Julii Przyłębskiej wydał orzeczenie, stwierdzające niekonstytucyjność przepisu, który pozwalał na aborcję w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu. To wywołało protesty na terenie całego kraju.

Młodzi Demokraci z Kalisza zdecydowali się dziś przypomnieć nazwiska prawicowych polityków, którzy – jak twierdzą – przyczynili się do zaostrzenia prawa aborcyjnego w Polsce. Widnieje na nich blisko 130 nazwisk posłów PiS, Konfederacji i Kukiz’15, którzy m.in. ponad dwa lata temu skierowali do Trybunału Konstytucyjnego wniosek „antyaborcyjny”. Przedstawiciele MD przynieśli plakaty miejscowych posłów z PiS-u – Jana Dziedziczaka, Piotra Kalety i Tomasza Ławniczaka.

„Lista hańby” to pokłosie materiału wyemitowanego w stacji TVN o historii pani Joanny i śmierci pani Doroty, Izy i Agnieszki. Chcemy pokazać osoby, które przyczyniły się do śmierci, do tak okrutnych wydarzeń w Polsce. Nie musiałoby się to wydarzyć, gdyby nie złożenie wniosku do Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej – mówił Wiktor Karolak – członek stowarzyszenia Młodzi Demokraci.

Młodzi Demokraci przytoczyli też historię każdej z wymienionych kobiet, nawiązując również do niewłaściwego zachowania policjantów względem pani Joanny, która zdecydowała, że zażyje tabletkę poronną, bo ciąża miała zagrażać jej zdrowiu. 

Tak naprawdę to politycy decydują o losach kobiet. W Kaliszu kontynuujemy akcję z listą hańby polityków. Ma ona na celu przypomnienie Polkom i Polakom polityków prawicy, którzy nienawidzą kobiet. Na drzwiach biur posłów w całej Polsce zawiśnie lista wraz z portretami polityków PiS-u, Konfederacji oraz Kukiz’15, którzy są odpowiedzialni za zgotowanie kobietom piekła. Gdyby nie ten wniosek, Polki nie musiałyby bać się planowania ciąży w Polsce – podsumowali członkowie stowarzyszenia.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze