baner_AK
reklama-SWWS
baner_AK

Publikacja prof. P. Sawińskiego w Franz Steiner Verlag

‘Germanicus Caesar. History and Memory’ to tytuł najnowszej książki prof. UAM dra hab. Pawła Sawińskiego z Zakładu Ochrony Dziedzictwa Kulturowego i Komunikacji Międzykulturowej. Praca, której współredaktorem jest prof. dr hab. Adam Ziółkowski z Wydziału Historii Uniwersytetu Warszawskiego, ukazała się staraniem Franz Steiner Verlag, wydawnictwa, które jest jednym z najbardziej prestiżowych w obszarze historii starożytnej.

Książka dotyczy jednego z najważniejszych przedstawicieli dynastii julijsko-klaudyjskiej, Germanika Cezara .W okresie rządów Tyberiusza był on prawą ręką cesarza i głównym kandydatem do przejęcia po nim władzy cesarskiej – tak zakres pracy przybliża prof. Sawiński.

Prezentowany tom jest pokłosiem konferencji, która odbyła się na WP-A w Kaliszu w 2019 roku, dokładnie w 2000. rocznicę śmierci Germanika. W tomie znalazły się artykuły poświęcone różnorodnym aspektom związanym z osobą Germanika. Czytelnik znajdzie w nim teksty z zakresu historii, filologii klasycznej, archeologii, historii sztuki i prawa rzymskiego.

Franz Steiner Verlag znajduje się w Wykazie wydawnictw publikujących recenzowane monografie naukowe z liczbą 300 punktów.

https://www.steiner-verlag.de/Germanicus-Caesar/9783515134408?fbclid=IwAR0Z1fYipjLZwuBuQ8Z81kFMp9DLOhj1GqaHoWhqvNC6vd8Ee-voLeipRSw

Najchętniej czytane w zeszłym tygodniu!

źródło: WP-A UAM

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze