Pozorowana katastrofa w Akademii Kaliskiej

Zderzenie autobusu z motorowerzystą i dwoma samochodami osobowym oraz blisko 20 poszkodowanych - to bilans pozorowanej katastrofy komunikacyjnej. Na miejscu pracowali policjanci, strażacy i ratownicy medyczni. To pierwsze od dłuższego czasu ćwiczenia służb ratunkowych na terenie Kalisza. Organizatorem przedsięwzięcia była Akademia Kaliska.

Głównym zadaniem funkcjonariuszy Policji było zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz zgromadzenie materiału dowodowego (oględziny miejsca zdarzenia, zabezpieczenie śladów, przesłuchanie świadków), po to aby ustalić dokładny przebieg i okoliczności wypadku.

“O godzinie 10:00 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu otrzymał zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego. Ze wstępnych informacji wynikało, że w zdarzeniu uczestniczą cztery pojazdy – autobus, motorower oraz dwa samochody osobowe. Łącznie poszkodowanych zostało blisko 20 osób, w tym 3 to ofiary śmiertelne. Natychmiast w miejsce wypadku skierowani zostali funkcjonariusze Policji, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej oraz ratownicy medyczni. Przedstawiciele każdej z zaangażowanych w nie służb podejmowali czynności tak jakby mieli do czynienia z rzeczywistym zdarzeniem drogowym i współpracowali ze sobą na wielu płaszczyznach.”

Przeprowadzenie takich symulacji ma na celu skoordynowanie działań wszystkich służb, w tym ratunkowych, po to by w warunkach realnego zagrożenia działać szybko, sprawnie i skutecznie. Organizatorem ćwiczeń była Akademia Kaliska, której studenci wcielili się w rolę ofiar katastrofy.


Źródło: KMP

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter