inwestycje w trakcie realizacji

Przebudowa ul. Śródmiejskiej od Rogatki do Mostu Kamiennego

Zadanie przewiduje wykonanie nowej jezdni (o dwóch pasach ruchu między Rogatką a ul. Kościuszki i dalej o jednym pasie ruchu) z mieszanki mineralno-asfaltowej, chodników i dwukierunkowej ścieżki rowerowej z płyt kamiennych. Nawierzchnia miejsc postojowych i zatoki autobusowej mają być wykonane z granitowej kostki. Ulica zyska elementy małej architektury i zieleń. Przebudowę rozpoczęto w listopadzie 2020. Wykonawcą jest PUB „BRUKPOL”, a projektantem Biuro Projektowo-Realizacyjne Olpro

Koszt inwestycji
0
mln. zł
Etap realizacji inwestycji: 65%

Blok mieszkalny Poznańska 30

Budowa pięciopiętrowego bloku mieszkalnego (docelowo na działce prawdopodobnie powstaną kolejne budynki) z garażem podziemnym i tarasem na dachu. Latem 2020 oczyszczono i wyrównano teren. Inwestorem jest MTM Consulting.

Etap realizacji inwestycji: 30%

Osiedle mieszkaniowe Łódzka 7

Budowa dwóch budynków – trzypiętrowego z mieszkalnym poddaszem w pierzei ul. Łódzkiej i czteropiętrowego apartamentowca w głębi posesji. Razem powstaną 44 mieszkania o powierzchni od 40m2 do 73m2. Prace budowlane rozpoczęto wiosną 2020 roku. Inwestor i generalny wykonawca: Antczak.

Etap realizacji inwestycji: 75%

Osiedle mieszkaniowe Między Mostami (ul. Garncarska)

W dwóch budynkach zlokalizowanych przy ulicy Garncarskiej 3 powstanie 77 mieszkań o powierzchni od 29m2 do 96m2. Inwestorem i generalnym wykonawcą jest Antczak. Termin realizacji – IV kwartał 2021 oraz I kwartał 2022 roku. Prace budowlane rozpoczęto jesienią 2020. Projekt: MODOarchitektura.

Etap realizacji inwestycji: 45%

Kościół św. Brata Alberta Chmielowskiego na Chmielniku

Parafia erygowana 1 sierpnia 2016 roku. W tym samym roku powstała kaplica. Budowa kościoła na działce rozpoczęta została 26 listopada 2018 roku. Dotychczas wykonano fundamenty i ściany zewnętrzne oraz stropy jednego z ramion transeptu. Projekt: Architektoniczne Biuro Projektowe Konopski & Konopski.

Etap realizacji inwestycji: 15%

Wzgórza Kalisza

Budynki mieszkalne wielorodzinne składające się z 7 kondygnacji nadziemnych i jednej podziemnej. Budowę rozpoczęto w lutym 2017 roku, a pierwszy blok ukończony został latem 2018 roku. Czwarty blok jest wykańczany, piąty i szósty znajdują się w budowie. Inwestor: MTM Consulting. Projekt: Architektoniczne Biuro Projektowe Konopski & Konopski.

Budynek mieszkalny przy ul. Legionów

Wyremontowana kamienica i całkowicie nowy, czterokondygnacyjny budynek mieszkalny z parkingiem podziemnym tuż za nią. Teren wspólny ozdobiony dużą ilością zieleni. Tak za kilka miesięcy powinna wyglądać działka przy Legionów 40. 

Etap realizacji inwestycji: 40%

Kaplica z domem przedpogrzebowym przy Cmentarzu Tynieckim

10 grudnia 2019 roku poświęcony został plac pod budowę kaplicy, której inwestorem jest parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Budynek ma 24 m wysokości i ponad 300m2 powierzchni. Wykonawca: Przedsiębiorstwo Budowlane Walczak. Projekt: Adam Gogolewski.

Etap realizacji inwestycji: 82%

Kościół św. Jana Pawła II na Osiedlu Dobrzec P

Parafia erygowana 5 czerwca 2009 roku. Do 2010 roku wzniesiono kaplicę. Budowa kościoła obok rozpoczęta została w maju 2019 roku. Projekt: Architektoniczne Biuro Projektowe Konopski & Konopski.

Etap realizacji inwestycji: 16%

Panattoni Park Kalisz

Panattoni Park Kalisz to kompleks dwóch hal klasy A, których łączna powierzchnia wynosić będzie 35 000 metrów kwadratowych! Inwestycja powstaje w strefie Dobrzec-Zachód w sąsiedztwie rozpoczętej chwilę wcześniej, także pod logo Panattoni, budowie hali dla firmy Halfen. W obiektach będzie mogła być prowadzona działalność  zarówno magazynowa, logistyczna jak i produkcyjna.

Etap realizacji inwestycji: 70%

Budowa biurowca Oświetlenia Ulicznego i Drogowego

W sierpniu 2020 roku rozebrano stary budynek przy ul. Wrocławskiej, po czym przystąpiono do budowy nowego jednopiętrowego obiektu w jego miejscu. Projekt: Architektoniczne Biuro Projektowe Konopski & Konopski.

Etap realizacji inwestycji: 80%

Osiedle Celtyckie – 2. etap

W ramach 2. etapu rozpoczętego w 2. połowie 2018 roku powstaje 6 domów o powierzchni użytkowej 102m2 oraz 18 o powierzchni 123m2, znajdujących się na działkach co najmniej 320m2. Inwestor: Projekt: Wiekiera Architekci.

Etap realizacji inwestycji: 50%

Osiedle Krajobrazowe w Sulisławicach

Inwestycja zakłada trzy etapy, w trakcie których powstanie siedem budynków mieszkalnych wielorodzinnych. Pierwszy etap przewidujący budowę dwóch obiektów o łącznej liczbie 36 mieszkań rozpoczęty został latem 2020 roku. Osiedle buduje Przedsiębiorstwo Budowlane Walczak.

Etap realizacji inwestycji: 30%

Osiedle Olszynowe

Osiedle domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej i szeregowej, dwukondygnacyjnych o powierzchni około 141 m2. Budowę rozpoczęto w 1. połowie 2019 roku. Inwestor: Firma Budowlana Szulc.

Etap realizacji inwestycji: 70%

Nowy Dobrzec

Rozpoczęta w maju 2019 roku inwestycja obejmująca budowę czterech budynków mieszkalnych wielorodzinnych, czteropiętrowych z garażami w parterze. Przewidywane oddanie mieszkań do użytku w dwóch pierwszych blokach w lutym 2021 roku, w trzecim bloku w czwartym kwartale 2021 roku. Inwestor: Spółdzielnia Mieszkaniowa Dobrzec. Projekt: GPA Gurbiel.

Etap realizacji inwestycji: 5%

Osiedle Dębowe

Inwestorem był S&O Developer. Wiosną 2017 rozpoczęła się budowa trzech szeregów z 42 mieszkaniami. Problemy finansowe dewelopera skutkowały znacznymi opóźnieniami w realizacji. Oddano do użytku kilka mieszkań, po czym w sierpniu 2019 roku budowa została przerwana przy niemal wykończonych obiektach. Po wielomiesięcznej walce przyszłych mieszkańców o odzyskanie pieniędzy i zakończenie inwestycji budowę dokończy Kaliskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

Etap realizacji inwestycji: 65%

Remont dawnego Banku Polskiego z adaptacją na Rektorat Akademii Kaliskiej

W październiku 2019 roku ówczesna Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu przejęła budynek dawnego Banku Polskiego z przeznaczeniem na rektorat. Prace budowlane mają potrwać dwa lata. W listopadzie 2020 trwały prace nad rekonstrukcją fragmentu muru otaczającego budynek.

Koszt inwestycji
0
mln. zł

Remont budynku dawnego więzienia

Budynek po dawnym więzieniu przy ul. Łódzkiej, zamkniętym w 2015 roku, w maju 2020 roku przejęła Wyższa Szkoła Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie, a obiekt zostanie zmodernizowany i przekształcony w centrum szkoleniowe dla studentów i kadry Służby Więziennej. Pozyskano fundusze na pierwsze prace remontowe.

Pawilon handlowy (LIDL) z budynkiem mieszkalnym przy Stawiszyńskiej/Wojska Polskiego

W miejscu zburzonej kilka lat temu kamienicy, w sąsiedztwie stacji Shell przy skrzyżowaniu ulicy Stawiszyńskiej i alei Wojska Polskiego rozpoczęła się budowa pawilonu handlowego, w którym miejsce znajdzie market LIDL, wraz z budynkiem mieszkalnym.

Etap realizacji inwestycji: 47%

HALFEN

Przy ul. Inwestorskiej w Kaliszu Panattoni wybuduje dla firmy Halfen (która obecnie prowadzi produkcję w Nowych Skalmierzycach) halę o powierzchni 40 000 m kw. Tuż obok powstają kolejne hale od tego inwestora w ramach Panattoni Park Kalisz.

Etap realizacji inwestycji: 95%

Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 450 – etap I – odcinek od Rogatki do ul. Kubusia Puchatka

Inwestycja obejmuje modernizację sześciokilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 450 – od Rogatki przez ulice Nowy Świat, Częstochowską i Rzymską (włącznie z wiaduktem), aż do granic miasta. W ramach zadania powstanie nowa jezdnia, ścieżki rowerowe i chodniki, a dwa skrzyżowania zostaną przebudowane na ronda. Inwestycję podzielono na etapy i w pierwszym prace będą przebiegać na 2,5 km odcinku od Rogatki do skrzyżowania ulic Częstochowskiej z Kubusia Puchatka. Miasto pozyskało na przebudowę 27 mln zł z Unii Europejskiej. Przebudowa ma się zakończyć do 30 listopada 2021 roku.

Koszt inwestycji
0
mln. zł
Etap realizacji inwestycji: 7%

Remont ul. Rajskowskiej

Przebudowa drogi osiedlowej rozpoczęła się w lutym. Do końca roku ul. Rajskowska wraz z mostem powinna być już jak nowa.

Planowany koszt inwestycji
0
mln. zł
Etap realizacji inwestycji: 35%

Wyburzenie Polikliniki – parking i myjnie dla Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu

Budynek Polikliniki zostanie wyburzony, a w jego miejscu powstaną garaże, pomieszczenia warsztatowe i gospodarcze oraz myjnia samochodowa. Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu ogłosiła przetarg na “roboty budowlane związane z rozbiórką zespołu budynków Polikliniki oraz zagospodarowaniem terenu Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu przy ul. Kordeckiego 36”. Przedsięwzięcie przewiduje wyburzenie również bursy i stołówki. Ma to być drugi etap, po budowie nowoczesnej komendy.

Planowany koszt inwestycji
0
mln. zł
Etap realizacji inwestycji: 1%

PODMIEJSKA NOWA

Pofabryczny teren, na którym niegdyś działał Polifarb, w tym roku stać ma się placem budowy. Kaliski deweloper, który buduje m.in. Wzgórza Kalisza, zamierza ruszyć z budową nowych 9-kondygnacyjnych bloków. Teren jest już ogrodzony, a z banerów dowiadujemy się, że niedługo będzie to nowe osiedle mieszkaniowe.

Etap realizacji inwestycji: 5%

Dom św. Matki Teresy z Kalkuty

Dom dla potrzebujących ma powstać przy parafii na kaliskich Ogrodach. Inwestorem jest Fundacja Mocni Miłością, która obecnie zbiera fundusze na realizację. W tym roku ma się rozpocząć I etap budowy, obejmujący uporządkowanie terenu i wylanie fundamentów.

Koszt inwestycji
0
mln. zł
Etap realizacji inwestycji: 1%

Przebudowa odcinka ul. Konopnickiej

Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg, w którym chce wyłonić wykonawcę przebudowy ul. Konopnickiej na odcinku od ul. Serbinowskiej do ul. Kresowej. Na oferty czeka do 20 maja.

Wykonana będzie nowa nawierzchnia jezdni, chodników i miejsc postojowych, uzupełnienie kanalizacji deszczowej, przebudowę linii oświetlenia czy zagospodarowanie zielenią. Jedno z przejść na pieszych zostanie wywyższone. Teren poza istniejącą zielenią, która zostanie zachowana, ozdobić mają klony polne, krzewy ozdobne: tawuła szara, róża okrywowa i pęcherznica kalinolistna.

Koszt inwestycji
0
mln zł
Etap realizacji inwestycji: 1%

ALDI przy Podmiejskiej

Dom Handlowy Podgrodzie, zwany też “Blaszakiem” przechodzi do historii. Obecnie trwa wyburzanie obiektu, a w jego miejsce pojawić ma się nowy z marketem Aldi “w środku”. Będzie to kolejny market na niewielkim odcinku ulicy Podmiejskiej.

Etap realizacji inwestycji: 1%

Remont ul. Puckiej i ul. Toruńskiej

Wyczekiwany remont ul. Toruńskiej i Puckiej ma ruszyć niebawem. Jest to inwestycja ważna, ponieważ drogi te stanowią dojazd do szpitala.
Etap realizacji inwestycji: 1%

Budynek mieszkalny wielorodzinny przy ul. Towarowej

Budynek mieszkalny wielorodzinny czteropiętrowy o trzech skrzydłach – od ul. Towarowej do ul. Wał Staromiejski oraz o skrzydle wewnętrznym. Inwestor: Antczak.

Koszt inwestycji
0
mln. zł
Etap realizacji inwestycji: 1%

Remont MOZK

Po raz kolejny rozpoczął się remont Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej. Pierwsze podejście nie zakończyło się sukcesem i trzeba było rozwiązać umowę z wykonawcą. Teraz prace rozpoczęły się ponownie i są częścią większego projektu, w którym poza generalnym remontem budynku przy ul. Kościuszki i stworzeniem nowych wystaw, prowadzone będą inwestycje na Zawodziu czy w Dworku w Russowie. Koszt całości to blisko 20 mln zł. Dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 wynosi 13.369.441,80 zł.

Koszt inwestycji
0
mln. zł
Etap realizacji inwestycji: 3%

Przebudowa al. Wojska Polskiego (od Majkowskiej do Kościuszki)

Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg, w którym szuka wykonawcy na przebudowę alei Wojska Polskiego na odcinku od ul. Majkowskiej do ul. Kościuszki. Oprócz przebudowy jezdni powstać mają ciągi pieszo-rowerowe, nowe chodniki, zatoki autobusowe, zjazdy, barierki, zagospodarowana zieleń i uzupełniona kanalizacja deszczowa. Remont sięgnie także fragment ul. Majkowskiej.

Planowany koszt inwestycji
0
mln. zł
Etap realizacji inwestycji: 9%

Przebudowa ul. Dębowej

Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg, w którym chce wyłonić wykonawcę budowy ul. Dębowej na odcinku od skrzyżowania z ul. Warszawską do posesji z nr 10. Na oferty ZDM czeka do 20 lipca.

Przyszły wykonawca będzie musiał uporać się m.in. z wykonaniem robót przygotowawczych i rozbiórkowych, uzupełnieniem istniejącej sieci kanalizacji deszczowej, wykonaniem kanału technologicznego, jezdni o nawierzchni z mieszanki mineralno-asfaltowej, chodników, zjazdów na posesje i pobocza o nawierzchni z płyt betonowych, usunięciem kolizji i zabezpieczeniem urządzeń istniejącej infrastruktury technicznej, wykonaniem docelowego oznakowania pionowego i poziomego.

Etap realizacji inwestycji: 1%

Legenda:

Prezentowane koszty opierają się ostatnich oficjalnie dostępnych lub przekazanych danych
0