inwestycje w trakcie realizacji

Blok mieszkalny Poznańska 30

Budowa pięciopiętrowego bloku mieszkalnego (docelowo na działce prawdopodobnie powstaną kolejne budynki) z garażem podziemnym i tarasem na dachu. Latem 2020 oczyszczono i wyrównano teren. Inwestorem jest MTM Consulting.

Etap realizacji inwestycji: 55%

Osiedle mieszkaniowe Między Mostami (ul. Garncarska)

W dwóch budynkach zlokalizowanych przy ulicy Garncarskiej 3 powstanie 77 mieszkań o powierzchni od 29m2 do 96m2. Inwestorem i generalnym wykonawcą jest Antczak. Termin realizacji – IV kwartał 2021 oraz I kwartał 2022 roku. Prace budowlane rozpoczęto jesienią 2020. Projekt: MODOarchitektura.

Etap realizacji inwestycji: 85%

Kościół św. Brata Alberta Chmielowskiego na Chmielniku

Parafia erygowana 1 sierpnia 2016 roku. W tym samym roku powstała kaplica. Budowa kościoła na działce rozpoczęta została 26 listopada 2018 roku. Dotychczas wykonano fundamenty i ściany zewnętrzne oraz stropy jednego z ramion transeptu. Projekt: Architektoniczne Biuro Projektowe Konopski & Konopski.

Etap realizacji inwestycji: 30%

Wzgórza Kalisza

Budynki mieszkalne wielorodzinne składające się z 7 kondygnacji nadziemnych i jednej podziemnej. Budowę rozpoczęto w lutym 2017 roku, a pierwszy blok ukończony został latem 2018 roku. Czwarty blok jest wykańczany, piąty i szósty znajdują się w budowie. Inwestor: MTM Consulting. Projekt: Architektoniczne Biuro Projektowe Konopski & Konopski.

Etap realizacji inwestycji: 85%

Budynek mieszkalny przy ul. Legionów

Wyremontowana kamienica i całkowicie nowy, czterokondygnacyjny budynek mieszkalny z parkingiem podziemnym tuż za nią. Teren wspólny ozdobiony dużą ilością zieleni. Tak za kilka miesięcy powinna wyglądać działka przy Legionów 40. 

Etap realizacji inwestycji: 95%

Kaplica z domem przedpogrzebowym przy Cmentarzu Tynieckim

10 grudnia 2019 roku poświęcony został plac pod budowę kaplicy, której inwestorem jest parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Budynek ma 24 m wysokości i ponad 300m2 powierzchni. Wykonawca: Przedsiębiorstwo Budowlane Walczak. Projekt: Adam Gogolewski.

Etap realizacji inwestycji: 90%

Kościół św. Jana Pawła II na Osiedlu Dobrzec P

Parafia erygowana 5 czerwca 2009 roku. Do 2010 roku wzniesiono kaplicę. Budowa kościoła obok rozpoczęta została w maju 2019 roku. Projekt: Architektoniczne Biuro Projektowe Konopski & Konopski.

Etap realizacji inwestycji: 15%

Panattoni Park Kalisz

Panattoni Park Kalisz to kompleks dwóch hal klasy A, których łączna powierzchnia wynosić będzie 35 000 metrów kwadratowych! Inwestycja powstaje w strefie Dobrzec-Zachód w sąsiedztwie rozpoczętej chwilę wcześniej, także pod logo Panattoni, budowie hali dla firmy Halfen. W obiektach będzie mogła być prowadzona działalność  zarówno magazynowa, logistyczna jak i produkcyjna.

Etap realizacji inwestycji: 95%

Osiedle Celtyckie – 2. etap

W ramach 2. etapu rozpoczętego w 2. połowie 2018 roku powstaje 6 domów o powierzchni użytkowej 102m2 oraz 18 o powierzchni 123m2, znajdujących się na działkach co najmniej 320m2. Inwestor: Projekt: Wiekiera Architekci.

Etap realizacji inwestycji: 90%

Osiedle Krajobrazowe w Sulisławicach

Inwestycja zakłada trzy etapy, w trakcie których powstanie siedem budynków mieszkalnych wielorodzinnych. Pierwszy etap przewidujący budowę dwóch obiektów o łącznej liczbie 36 mieszkań rozpoczęty został latem 2020 roku. Osiedle buduje Przedsiębiorstwo Budowlane Walczak.

Etap realizacji inwestycji: 30%

Osiedle Olszynowe

Osiedle domów jednorodzinnych w zabudowie bliźniaczej i szeregowej, dwukondygnacyjnych o powierzchni około 141 m2. Budowę rozpoczęto w 1. połowie 2019 roku. Inwestor: Firma Budowlana Szulc.

Etap realizacji inwestycji: 80%

Nowy Dobrzec

Rozpoczęta w maju 2019 roku inwestycja obejmująca budowę czterech budynków mieszkalnych wielorodzinnych, czteropiętrowych z garażami w parterze. Przewidywane oddanie mieszkań do użytku w dwóch pierwszych blokach w lutym 2021 roku, w trzecim bloku w czwartym kwartale 2021 roku. Inwestor: Spółdzielnia Mieszkaniowa Dobrzec. Projekt: GPA Gurbiel.

Etap realizacji inwestycji: 95%

Remont dawnego Banku Polskiego z adaptacją na Rektorat Akademii Kaliskiej

W październiku 2019 roku ówczesna Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu przejęła budynek dawnego Banku Polskiego z przeznaczeniem na rektorat. Prace budowlane mają potrwać dwa lata. W listopadzie 2020 trwały prace nad rekonstrukcją fragmentu muru otaczającego budynek.

Koszt inwestycji
0
mln. zł
Etap realizacji inwestycji: 15%

Remont budynku dawnego więzienia

Budynek po dawnym więzieniu przy ul. Łódzkiej, zamkniętym w 2015 roku, w maju 2020 roku przejęła Wyższa Szkoła Kryminologii i Penitencjarystyki w Warszawie, a obiekt zostanie zmodernizowany i przekształcony w centrum szkoleniowe dla studentów i kadry Służby Więziennej. Pozyskano fundusze na pierwsze prace remontowe.

Etap realizacji inwestycji: 15%

Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 450 – etap I – odcinek od Rogatki do ul. Kubusia Puchatka

Inwestycja obejmuje modernizację sześciokilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 450 – od Rogatki przez ulice Nowy Świat, Częstochowską i Rzymską (włącznie z wiaduktem), aż do granic miasta. W ramach zadania powstanie nowa jezdnia, ścieżki rowerowe i chodniki, a dwa skrzyżowania zostaną przebudowane na ronda. Inwestycję podzielono na etapy i w pierwszym prace będą przebiegać na 2,5 km odcinku od Rogatki do skrzyżowania ulic Częstochowskiej z Kubusia Puchatka. Miasto pozyskało na przebudowę 27 mln zł z Unii Europejskiej. Przebudowa ma się zakończyć do 30 listopada 2021 roku.

Koszt inwestycji
0
mln. zł
Etap realizacji inwestycji: 80%

PODMIEJSKA NOVA

Pofabryczny teren, na którym niegdyś działał Polifarb, w tym roku stać ma się placem budowy. Kaliski deweloper, który buduje m.in. Wzgórza Kalisza, zamierza ruszyć z budową nowych 9-kondygnacyjnych bloków. Teren jest już ogrodzony, a z banerów dowiadujemy się, że niedługo będzie to nowe osiedle mieszkaniowe.

Etap realizacji inwestycji: 15%

Dom św. Matki Teresy z Kalkuty

Dom dla potrzebujących ma powstać przy parafii na kaliskich Ogrodach. Inwestorem jest Fundacja Mocni Miłością, która obecnie zbiera fundusze na realizację. W tym roku ma się rozpocząć I etap budowy, obejmujący uporządkowanie terenu i wylanie fundamentów.

Koszt inwestycji
0
mln. zł
Etap realizacji inwestycji: 15%

RiverSide

Budynek mieszkalny wielorodzinny czteropiętrowy o trzech skrzydłach – od ul. Towarowej do ul. Wał Staromiejski oraz o skrzydle wewnętrznym. Inwestor: Antczak.

Koszt inwestycji
0
mln. zł
Etap realizacji inwestycji: 50%

Remont MOZK

Po raz kolejny rozpoczął się remont Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej. Pierwsze podejście nie zakończyło się sukcesem i trzeba było rozwiązać umowę z wykonawcą. Teraz prace rozpoczęły się ponownie i są częścią większego projektu, w którym poza generalnym remontem budynku przy ul. Kościuszki i stworzeniem nowych wystaw, prowadzone będą inwestycje na Zawodziu czy w Dworku w Russowie. Koszt całości to blisko 20 mln zł. Dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 wynosi 13.369.441,80 zł.

Koszt inwestycji
0
mln. zł
Etap realizacji inwestycji: 40%

Budynki mieszkalne wielorodzinne KTBS przy ul. Stawiszyńskiej

Budowa dwóch budynków mieszkalnych wielorodzinnych – etap I (z opcją możliwości rozszerzenia o kolejne 2 budynki mieszkalne wielorodzinne – etap II) przy ul. Stawiszyńskiej 4 w Kaliszu wraz z urządzeniem: placu zabaw, dróg wewnętrznych i miejsc postojowych

W ramach inwestycji Kaliskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego w miejscu dawnej kamienicy przy ul. Wał Bernardyński 1, wyburzonej w lutym 2018 roku, powstaną dwa budynki mieszkalne wielorodzinne wraz z niezbędną infrastrukturą. W lutym 2020 roku ogłoszono zapytanie ofertowe na wykonanie dokumentacji projektowej.

Planowany koszt inwestycji
0
mln. zł
Etap realizacji inwestycji: 40%

Rozbudowa Fructon Kalisz

Fructon to firma specjalizująca się w przetwórstwem owocowo-warzywnym. Wytwarza ona półprodukty na potrzeby zakładów rybnych oraz gastronomii. 

Obecnie trwa budowa kolejnej hali na potrzeby funkcjonowania zakładu. 

Etap realizacji inwestycji: 95%

Budowa budynku biurowo-handlowo-usługowego przy Handlowej 2

W miejscu wyburzonej niedawno kamienicy przy ulicy Handlowej 2, powstaje nowy budynek o przeznaczeniu biurowo-handlowo-usługowym. Będą w nim także mieszkania oraz garaże.

Etap realizacji inwestycji: 60%

Rozbudowa obiektu magazynowego przy ulicy Dobrzeckiej 83

Przy ulicy Dobrzeckiej, na przeciwko inwestycji Podmiejska Nova, trwa miejsce rozbudowa obiektu magazynowego wraz z częścią biurowo-handlową. 

Etap realizacji inwestycji: 85%

Centrum opiekuńczo-mieszkalne przy ul. Żwirki i Wigury

Przy ul. Żwirki i Wigury 10 powstaje Centrum opiekuńczo-mieszkalne. Na inwestycję pozyskano  środki z Funduszu Solidarnościowego w ramach pierwszego modułu Programu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej „Centra opiekuńczo-mieszkalne”.

Planowany koszt inwestycji
0
mln. zł
Etap realizacji inwestycji: 50%

Pływalnia na Dobrzecu

Miasto Kalisz wraz ze spółką Aquapark Kalisz podpisało umowę na budowę nowej pływalni na Dobrzecu. Obiekt zastąpi opuszczony basen Delfin. Inwestycja zostanie wykonana przez firmę budowlaną Antczak. Będzie to zupełnie nowy budynek z dwiema nieckami basenowymi o długości 25 i 15 metrów. 

Planowany koszt inwestycji
0
mln zł
Etap realizacji inwestycji: 15%

Remont mostu kolejowego i budowa kładki pieszo-rowerowej

Na ten rok PKP planowało remont “kolejówki”, czyli mostu kolejowego przecinającego rzekę Prosnę i dwie ścieżki rekreacyjne. W ramach tej inwestycji miałaby powstać kładka łącząca dwa brzegi. Na tego typu przeprawę z utęsknieniem czekają wszyscy korzystający z  uroków tamtejszych terenów. Inwestycje przeprowadzić mają PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zakład Linii Kolejowych w Ostrowie Wielkopolskim. Niestety na tę chwilę w temacie jest głucha cisza, mamy nadzieję, że z remontu nie zrezygnowano. 

Etap realizacji inwestycji: 50%

Budowa połączenia ul. Szerokiej z ul. Łódzką – etap I – odcinek od ul. Łódzkiej do ul. Żwirki i Wigury

Pierwszy odcinek tzw. „przedłużenia Trasy Bursztynowej” planowany był do realizacji na lata 2020–21, został jednak przesunięty na lata 2021–22. W ramach inwestycji powstanie ulica dwujezdniowa (łącznie o czterech pasach ruchu) oraz cztery ronda. W budżecie na 2020 rok zabezpieczono ponad 7 mln zł na realizację pierwszego etapu prac.

Planowany koszt inwestycji
0
mln. zł
Etap realizacji inwestycji: 20%

Sala gimnastyczna dla SP 21 w Kaliszu

W Szczypiornie, na terenie Szkoły Podstawowej nr 21, trwają prace budowlane związane z salą gimnastyczną. Budowa nowego obiektu wraz z zapleczem, łącznikiem oraz niezbędną infrastrukturą ma zostać zakończona jesienią 2022 roku.

Planowany koszt inwestycji
0
mln. zł
Etap realizacji inwestycji: 15%

Zagospodarowanie Cmentarza Komunalnego

Jakiś czas temu za 995 tysięcy złotych  Miasto kupiło dwie działki przy ul. Poznańskiej o łącznej powierzchni 21 500 metrów kwadratowych. Teren ten znajduje się po prawej stronie nekropolii patrząc od strony wejścia na cmentarz.

21 kwietnia urząd ogłosił przetarg na zagospodarowanie nowej części terenu, która w przyszłości posłuży niektórym kaliszanom jako ich miejsce ostatecznego spoczynku.

Etap realizacji inwestycji: 40%

Park Handlowy Stawiszyńska

U zbiegu ulic Stawiszyńskiej i Długiej planowana jest budowa kompleksu handlowego na który składać się będzie market Biedronka oraz pasaż.

Etap realizacji inwestycji: 5%

Budynek handlowo-usługowy przy Alei Wojska Polskiego 11

Obok restauracji McDonald’s powstaje budynek handlowo-usługowy. Jego inwestorem jest firma Ignaszak

Etap realizacji inwestycji: 1%

Pawilon handlowo-usługowy przy Dobrzeckiej 62

Przy Dobrzeckiej 62 trwa rozbudowa sklepu spożywczego Społem. Zostanie zbudowany pawilon handlowo-usługowy wraz z miejscami postojowymi. 

Inwestorem jest Społem Kalisz

Etap realizacji inwestycji: 40%

Apartamenty Adria przy Piekarskiej 13

W ścisłym centrum Kalisza, przy południowo-zachodnim wyjściu z Parku Miejskiego trwa adaptacja starej kamienicy na apartamenty.

Deweloperem jest Stammar Development Sp z oo Sp k

Etap realizacji inwestycji: 5%

Rewitalizacja centrum miasta Kalisza – poprawa stanu układu komunikacyjnego. Przebudowa Głównego Rynku i ulicy Kanonickiej

14 kwietnia 2022 roku podpisano umowę na realizację przebudowy Głównego Rynku wraz z ulicą Kanonicką.

Obecnie ogrodzono teren obejmujący pierwszy etap przebudowy Głównego Rynku. 

Planowany koszt inwestycji
0
mln. zł
Etap realizacji inwestycji: 1%

Tarasy Bernardyńskie

Colian Developer przejął tereny dawnej fabryki Wistil. Powstanie tu osiedle mieszkaniowe “Tarasy Bernardyńskie”.

Etap realizacji inwestycji: 1%

Legenda:

Prezentowane koszty opierają się ostatnich oficjalnie dostępnych lub przekazanych danych
0