Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Podróż z romantyzmem

Uczniowie klas VII i VIII ze Szkoły Podstawowej nr 21 w Kaliszu mieli niezwykłą okazję wziąć udział w warsztatach literackich na temat romantyzmu pt.: „Folklor, Dziady i Wieszcze”. Młodzież zgłębiła wiedzę na temat tej fascynującej epoki w literaturze i sztuce. Warsztaty rozpoczęły się od prelekcji, podczas której uczniowie poznali najważniejsze informacje dotyczące romantyzmu.

Dowiedzieli się, jakie były główne przesłania i ideały tej epoki, jakie tematy były poruszane w literaturze i jaką rolę pełniły malarstwo oraz symbole w romantycznym dziele. Informacje te otworzyły uczniom oczy na nowe spojrzenie na literaturę. Następnie młodzież przystąpiła do analizy trzech utworów Adama Mickiewicza: „Świtezianka”, „Dziady” oraz „Romantyczność”. Nie było to jednak typowe czytanie, ale bardziej kreatywna analiza. Uczniowie starali się szukać w utworach śladów dawnych zwyczajów i postaci z mitologii słowiańskiej, bazując na informacjach o folklorze, które wcześniej przyswoili.

Podczas dyskusji młodzi czytelnicy mieli okazję podzielić się także swoimi własnymi przykładami, jak duch romantyzmu przejawia się w nowoczesnej kulturze. Wspominali o filmach, muzyce czy nawet modzie.

Całe spotkanie było nie tylko okazją do poszerzenia wiedzy i zrozumienia romantyzmu, ale także do rozwijania kreatywności i wyobraźni uczniów. Był to czas, w którym młodzi ludzie mogli samodzielnie interpretować utwory literackie i odkrywać ich różne warstwy. Goethe i inni przywódcy romantycznego ruchu byliby z pewnością dumni widząc, jak angażują się w tego typu działania i czerpią inspirację z ich twórczości.

Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Starsze
Najnowsze Najczęściej oceniane
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze