reklama-SWWS
baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM

Ścieżka ekologiczna w PSZOK-u

Na terenie Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Kaliszu powstała edukacyjna ścieżka ekologiczna. Jej otwarcia dokonali dziś wiceprezydent Grzegorz Kulawinek i uczniowie klasy 6B Szkoły Podstawowej nr 3 w Kaliszu.

Ścieżka powstałą w ramach projektu „Z ekologią na spotkanie w Kaliszu – edukacja ekologiczna – doposażenie dydaktyczne i szkolenia”. Ma zwracać uwagę mieszkańców na konieczność dbania o środowisko z naciskiem na selektywną zbiórkę odpadów i tym samym osiągnięcie większego udziału odpadów przeznaczonych do ponownego przetworzenia. Informacje o selekcjonowaniu odpadów przedstawione są w sposób przystępny dla wszystkich odbiorców. Odwiedzający dowiedzą się tutaj m.in. jak poprawnie segregować odpady i dlaczego jest to takie ważne, co dzieje się z odpadami po tym jak zabierze je śmieciarka czy jak efektywnie kupować i zmniejszać ilość produkowanych śmieci.

Korzystanie ze ścieżki edukacyjnej jest możliwe w każdy dzień funkcjonowania PSZOK-u lub po uprzednim umówieniu się z Wydziałem Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Kaliszu pod numerem telefonu 62 76 54 405. Dodatkowo edukacja ekologiczna z nową infrastrukturą odbywać się będzie podczas pogadanek, warsztatów realizowanych przez nauczycieli kaliskich placówek oświatowych czy też indywidualną wycieczkę edukacyjną osób korzystających z PSZOK-u.

Całkowity koszt przedsięwzięcia to 60.146,99 zł z czego 38.500,00 zł pochodziło z dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Źródło: Miasto Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze