baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM
reklama-SWWS

Astronomiczny Kalisz i seans w planetarium

Fundacja Karola Malaperta serdecznie zaprasza mieszkańców Kalisza i wszystkich miłośników astronomii na spacer edukacyjny „Astronomiczny Kalisz” połączony z seansem w planetarium.

Fundacja Karola Malaperta od lat aktywnie promuje astronomię oraz nauki ścisłe, a także postać Karola Malaperta. Podstawowym elementem fundacji jest Koło Astronomiczne, które prowadzi regularne spotkania dla zainteresowanych astronomią dzieci, młodzieży i osób dorosłych. 

Jedno z takich spotkań odbędzie się w najbliższy czwartek. W planie edukacyjnego spaceru jest przejście skróconą trasą „Astronomicznego Kalisza”. Wyprawa rozpocznie się od prezentacji plam słonecznych przez teleskop, a następnie uczestnicy odwiedzą zegar słoneczny przy katedrze oraz wystawę w kościele garnizonowym, poświęconą kaliskim Jezuitom. Nie zabraknie też wizyty przy pomniku Mikołaja Kopernika przy III Liceum Ogólnokształcącym, a na Głównym Rynku spróbują odnaleźć nowy symbol astronomii w Kaliszu.

Wycieczka potrwa około 90 minut, następnie organizatorzy zapraszają na seans w planetarium, gdzie animator astronomii, Daniel Stasiak, zabierze uczestników w podróż po „Kolorowym Wszechświecie” pod miękką kopułą przenośnego planetarium.
Wydarzenie odbędzie się w czwartek, 14 września o godzinie 16:30 w Akceleratorze Kultury przy ul. Nowy Świat 2a.
Udział w nim jest bezpłatny, nie ma limitów wiekowych, a zaplanowane atrakcje są w pełni dostępne dla osób z niepełnosprawnościami. 

W tym roku, Koło Astronomiczne Malapert przygotowało również inne atrakcje. Od 21 września dostępne będą dla przechodniów obserwacje nieba w różnych częściach miasta. Dzieci do 6. klasy szkoły podstawowej będą mogły zawalczyć o odznakę Prawdziwego Amatora Astronoma, a starsi (młodzież oraz dorośli) będą mieli okazję wziąć udział w wykładzie na temat skafandrów kosmicznych pt. „Jak ubrać się na księżyc?”. 

Źródło: Miasto Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze